Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Black Eyed Peas sú opäť na scéne, navyše s pôvodným zvukom

Napísal na 12. novembra 2018

Legendárna skupina Black Eyed Peas sa konečne vrátila na hudobnú scénu s novou tvorbou. Album pod názvom Masters of the Sun Vol. 1 našiel ťažisko v alternatívnom hip-hop-e, s ktorým skupina začínala. Trio na skladbách spolupracovalo s menami ako Nicole Scherzinger, či s kórejskou repovou divou CL.

Black Eyed Peas sa ako trio prvýkrát predstavili s novým štúdiovým albumom Masters of the Sun Vol. 1 po 8 rokoch. Nahrávka obsahuje 12 skladieb, medzi ktorými nájdeme aj spoluprácu s reperkou CL, ktorá pripravuje svoj debut v Spojených štátoch. Ich spoločný singel Dopeness je prvým z nového albumu, ktorý sa dočkal videoklipu.

CL a B.E.P. spolu vystúpili na udeľovaní cien MAMA . Zdroj: Asian Junkie

Po tom, ako sa speváčka Fergie minulý rok rozhodla pre svoj odchod zo skupiny Chaelin Lee (CL), bola jednou spomedzi kandidátok na jej možný záskok. Speváčka, reperka a modelka však s Black Eyed Peas nespolupracuje prvýkrát.

 

Tento album je prvým od odchodu Fergie v roku 2017. Zdroj: Wikimedia

Počas jej pôsobenia v skupine 2NE1 vystúpila  na jednom pódiu s legendami na udeľovaní cien Mnet Asian Music Awards v roku 2011 a dokonca sa objavila na Will.i.am-ovom albume #willpower spolu s členkami jej skupiny v skladbe Gettin‘ Dumb.

Dopeness na albume spomedzi ostatných pesničiek vyniká nielen vďaka tomu, že je zatiaľ jedinou, ktorú sprevádza videoklip. Narozdiel od ostatných, text tejto piesne nehovorí o politike, policajnej brutalite a iných problémoch v Amerike. V slovách piesne sa štyria umelci chvália svojím drahým životným štýlom, čo vytvára uvoľnenú atmosféru, typickú pre alternatívny hip-hop.

Ak si novú hudbu od B.E.P. ešte nezachytil, skladbu DOPENESS ft. CL si aj s videoklipom môžeš vychutnať tu!

Zdroj: Asian Junkie, Youtube, Wikimedia