Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Trnava sa môže pýšiť vlastnou edíciou eurobankoviek

Napísal na 13. novembra 2018

 

Trnava, nazývaná aj Malý Rím, si k 780. výročiu udelenia kráľovských výsad pre nás pripravila prekvapenie v podobe vlastnej bankovky. Jej potlač je tvorená motívom mestskej veže. Kúpiť si ju môžete už 16. novembra.


 

Každý turista, zberateľ či hrdý Trnavčan už určite z nášho krásneho historického mesta neodíde bez tohto unikátu. Napriek tomu, že hodnota bankovky je nulová, vašu zbierku jednoznačne skrášli. Sfarbenie má rovnaké ako päťstoeurovka a rozmerovo je vo formáte 20-eurovej bankovky. Napriek jej nulovej hodnote má každá samostatné sériové číslo. Dokonca obsahuje aj ochranné prvky, ktoré tvorí hologram a dôležitá vodotlač. Svoje prvé svetlo sveta uzreli tieto bankovky v Európskej centrálnej banke, kde taktiež prebieha tlač bankoviek s pridanou hodnotou. Podobným bankovkám, aké bude mať aj Trnava, sa tešia aj iné krajiny v Európe, ktoré majú o nich záujem.

                 Jedinečná prvá vlastná eurobankovka historického mesta Trnava. Zdroj: Trnava.sk

Kolobeh predaja unikátneho kúsku, ktorého hodnota je len 3 eurá za kus sa spúšťa tretí novembrový víkend o 12:00 hod. Predaj prebehne v Turistickom informačnom centre v mestskej veži, ktorá sa nachádza na prekrásnom Trojičnom námestí. Kúpu si môžete spríjemniť aj výstupom na mestskú vežu s výhľadom na celú Trnavu. Mestská veža si dokonca predĺžila otváracie hodiny, piatok, sobota do 19:00 hod a nedeľu do 17:00 hod. Taktiež prináša bonus, zľavu na vstupné pri kúpe originálneho suveníru.

 

Zdroj: Trnava.sk