Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Benson boone vydal debutový album Fireworks & Rollerblades

Napísal na 13. apríla 2024

Fireworks & Rollerblades je debutový album speváka a skladateľa Bensona Boone. Novinka obsahuje aj hity ako In The Stars či Ghost Town.

Mladý talent Benson Boone je na hudobnej scéne iba pár rokov, no stihol sa presláviť viacerými hitmi. Už debutový singel Ghost Town, ktorý vydal v druhej polovici roka 2021 vyskočil na popredné priečky hudobných rebríčkov v Dánsku, USA či Novom Zélande.

Okrem podpory fanúšikov získala pesnička vydaná vydavateľstvom Night Street Records aj priaznivú kritiku. Billboard ju označil za elegantnú klavírnu skladbu, v ktorej hlas a talent Bensona vyniká.

Fireworks & Rollerblades
Benson Boone so skladbou vystúpil v Ellen Show. Zdroj: Michael Rozman/Warner Bros

Ďalším masívnym hitom je In The Stars, ktorú Boone zverejnil v apríli 2022. Melancholická pieseň o smrti prastarej mamy sa preslávila hlavne na TikToku. Vďaka obrovskému úspechu získala viaceré certifikácie v Kanade, Francúzsku či USA a prekonala pár rekordov.

Beautiful Things je naopak rytmická balada o zmysle života. Spevák v nej ďakuje za lásku, život a všetko, čo má. Novinka má pod sebou na TikToku viac ako 130 miliónov videí. Úspechom v hudobných rebríčkoch prekonala aj spomínanú In The Stars.

Fireworks & Rollerblades

Posledným hitom Bensona je novinka Slow It Down. Skladba je hlavným singlom dlho očakávaného debutového albumu Fireworks & Rollerblades. Spevák je v nej verný svojmu štýlu a demonštruje, že „našiel svoje miesto“.

Album obsahuje celkovo 15 skladieb a okrem spomínaných sa komerčne darí aj Cry, My Greatest Fear a Be Someone. Je to prevažne melancholické dielo, pričom veľkú pozornosť sústreďuje na významy textov. Pesničky obsahujú témy zamerané na lásku, rozchod, život a všetky drobné momenty medzi tým.

Novinky z Fireworks & Rollerblades si môžete vypočuť naživo na Bensonovom svetové turné, ktoré aktuálne prebieha po mestách v Severnej Amerike. V máji pokračuje naprieč Európou, pričom vystúpi aj v Prahe a Varšave. Poslednými zastávkami sú Austrália a Nový Zéland.