Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Alex Warren a jeho Before You Leave Me rozcíti určite každého

Napísal na 23. marca 2024

Náročné detstvo a smrť oboch rodičov boli najväčšie spúšťače Alexovej potreby tvoriť. Posledná skladba iba potvrdzuje jeho nekončiacu vášeň a pri jej počúvaní vám prejde mráz po chrbte.

Alex Warren je americký spevák, textár a internetová hviezda naprieč všetkými sociálnymi sieťami. Jeho profily na platformách Instagram, TikTok a Youtube majú spoločne cez 20 miliónov sledujúcich. Tento 23-ročný umelec sa narodil v Kalifornii a k hudbe ho priviedol jeho otec, ktorý mu kúpil aj prvú gitaru. Spolu obdivovali interpretov ako Linkin Park, Train či Coldplay.

Titulná fotografia piesne Before You Leave Me. Zdroj: Tlačová správa

Keď mal Alex deväť rokov, jeho otec zomrel na rakovinu a matka prepadla alkoholu. Vyvrcholením neúspešnej liečby bolo, že ho v jeho sedemnástich vyhodila z domu. Pár rokov žil na ulici, prespával v autách svojich kamarátov a natáčal s nimi vlogy. Celý čas veril, že bude populárnym youtuberom a to sa mu nakoniec aj podarilo.

Ako sa stal populárnym?

Rok 2020 bol pre Alexa kľúčový. Stal sa moderátorom reality show Next Influencer vysielanej na youtubovom kanáli Awesomeness TV a v rovnakom čase sa pridal do medzinárodne známeho projektu The Hype House, o ktorom neskôr spoločnosť Netflix natočila vlastnú originálnu sériu. Kolektívu spomínaného projektu však už nie je súčasťou takmer dva roky, vyjadril sa tak v jeho doteraz poslednom vlogu, ktorý vydal 16. apríla 2022.

Počas tohto projektu spoznal množstvo tvorcov, s ktorými je dodnes v kontakte. Niekoľkých z nich si pozval aj do svojho podcastu s názvom Locked In. Jeho hudobná kariéra sa rozbehla v roku 2021, kedy vydal svoju debutovú pieseň One More I Love You. Tá opisuje spomínané traumatické obdobie, ktoré v detstve prežil.

Potom nasledovali skladby Screaming Underwater a Remember Me Happy, a práve tú napísal deň po smrti jeho matky. Úspech týchto prvých skladieb mu priniesol zmluvu s hudobným vydavateľom Atlantic Records, ktorú podpísal v roku 2022. Jeho zatiaľ najúspešnejšou skladbou je Chasing Shadows, ktorá má na platforme Spotify cez 40 miliónov prehratí.

Najnovšia skladba Before You Leave Me

Debutovou skladbou tohto roku je Before You Leave Me a Alex Warren si ňou zaručil po prvýkrát niekoľko umiestnení v svetových hudobných rebríčkoch. Vysoké priečky si vybojoval vo Veľkej Británii, Belgicku, Nórsku, Írsku či Švédsku. Na skladbe spolupracoval s Adamom Yaronom, Rolandom Spreckleym a Charliem Oriainom.

Skladbu vydal iba pred mesiacom a už si získala takmer 24 miliónov prehratí na Spotify. Podobne sa darí jej videoklipu, ktorý má skoro 1,5 milióna zhliadnutí. Pred pár dňami uverejnil aj oficiálne textové video ku skladbe. Alex Warren s jeho piesňou Before You Leave Me len znovu ukázal svoj obrovský talent a fanúšikovia sa nevedia dočkať na ďalšie songy.

Zdroj: Tlačová správa


Pokračovať v čítaní