Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Netflix prichádza s ďalšou sériou Stranger Things

Napísal na 14. apríla 2022

Odvážna partia detí, ktoré sú hrdinami mesta Hawkins, sa tento rok opäť vracia s ďalšími príbehmi. Štvrtá, ešte misterióznejšia séria Stranger Things bude na Netflixe už toto leto.

V máji tohto roka sa konečne dočkáme nových epizód seriálu Stranger Things. Pôvodne mali mať snímky už dávno po premiére, avšak pre pandémiu v marci roku 2020 museli tvorcovia natáčanie odložiť. Štvrtá séria Stranger Things obsahuje deväť epizód, ktoré tvorcovia rozdelia na dve časti.

Prvých päť epizód uvidíme 27. mája a zvyšné štyri o pár týždňov po nej 1. júla. Fanúšikov asi nepoteší, že séria má byť prípravou na piatu, ktorá bude pravdepodobne ukončením seriálu.

Stranger Things doteraz

Niekedy je hrdinstvo iba odvaha bojovať. Môžeme to vidieť na hlavných postavách tohto seriálu, ktorými sú len obyčajné deti z malomesta, ktoré sa snažia ho zachrániť. Stretávajú sa pri tom s mnohými nástrahami, či ide o svet Upside Down, nadprirodzené schopnosti El, alebo príšeru menom Demogorgon.

El na konci prvej série, v boji proti príšere Demogorgon.
El na konci prvej série v boji proti príšere Demogorgon. Zdroj: decider.com

Okrem toho spolu s hlavnými postavami zažívame aj ich osobné problémy. Sledujeme prvú lásku, rozchody, stratu blízkeho človeka alebo problémy medzi priateľmi. Podstatou teda nie sú len boje s príšerami a záhady, ale vzťahy medzi hlavnými postavami, v ktorých sa často môžeme nájsť.

Čo vieme o nových epizódach

Netflix nedávno publikoval niekoľko fotografií, ktoré pomaly odkrývajú scény novej série. Vďaka nim sa diváci ešte viac zamýšľajú nad dejom nových epizód. Isté je, že štvrtá séria Stranger Things, rovnako ako predchádzajúce tri, bude plná príbehov a záhad.

Scéna, na ktorej je partia v jednej z epizód štvrtej série Stranger Things.
Scéna, na ktorej je partia v jednej z epizód štvrtej série Stranger Things. Zdroj: netflix.com

Epizódy budú nadväzovať na tie z tretej série, a to najmä príbehom šerifa polície Hoppera. Ten sa už od prvej série snaží pomáhať, aby porazil zlo aj za cenu jeho smrti. Vráti sa s oholenou hlavou, pripravený znova bojovať proti zlu. Kým bude šerif uväznený ďaleko od civilizácie, v meste sa znova začne horor, ktorý všetkých spojí.

V niektorých záberoch na oficiálnych sociálnych sieťach seriálu môžeme tiež vidieť Steva, ako nesie vlajku klubu Hellfire. To by sa malo objaviť v prvej epizóde, ktorá má názov Klub Hellfire. Okrem toho tvorcovia zmenili pracovné názvy pre jednotlivé epizódy na oficiálne, vďaka ktorým diváci ešte viac túžia po odhalení ich obsahu. Masaker v Hawkinskom laboratóriu, Ocko alebo Projekt Nina – toto sú najlákavejšie názvy epizód, ktoré uvidíme už v máji.

Najnovším trailerom nám tvorcovia tiež približujú viac z natáčania. Vidíme, že deti sú omnoho staršie ako v predchádzajúcich sériách. V klipe rovnako sledujeme strieľanie, bábiku, novú základňu a najmä ďalších chlapov v oblekoch, ktorí berú El. Môžeme sa tak pripraviť na najvzrušujúcejšiu a najviac prepracovanú sériu seriálu.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár