Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Zelený kríčok je otvorený pre verejnosť

Napísal na 7. júna 2022

Zelený kríčok je sprístupnený verejnosti. Rekonštrukcia, ktorá sa začala vlani v máji, zmenila toto miesto na nepoznanie.

Povrchy komunikácií kompletne vymenenili, chodník zdobí nová dlažba, pričom celý priestor je bezbariérový. Pribudli moderné zastávky MHD a cestujúcich budú o spojoch informovať elektronické tabule. Obyvatelia si budú môcť posiedieť na lavičkách s výhľadom na upravenú zeleň a po zotmení zasvieti nielen nové verejné osvetlenie, ale farbami zažiari aj iluminácia pri Galérii Jána Koniarka. Prechod zo Sadu Antona Bernoláka smerom na Hospodársku a späť je pre chodcov aj cyklistov jednoduchší i bezpečnejší vďaka lávke ponad Trnávku. Mnoho okoloidúcich isto ocení novú pitnú fontánku a tiež verejné toalety.

Zelený kríčok je otvorený pre verejnosť. Zdroj: trnava.sk

Zelený kríčok zatiaľ funguje v režime predčasného užívania stavby, ako jediný zatiaľ nie je sprístupnený objekt s verejnými WC. Budovu otvoria po skolaudovaní a budú sa v nej nachádzať aj komerčené prevádzky. Na tieto nebytové priestory v súčasnosti beží obchodná verejná súťaž. Z takmer 2,5 milióna eur, ktoré si komplexná rekonštrukcia vyžiadala, sa Mestu Trnave podarilo získať nenávratný finančný príspevok vo výške 1 305 227 eur.

Zelený kríčok je od pondelka 6. júna 2022 otvorený verejnosti. Zdroj: trnava.sk


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár