Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

BARB predstavila pieseň OFFLAJN, v ktorej spieva o online svete

Napísal na 9. júna 2022

Mladá slovenská speváčka BARB vydala jej vlastnú pieseň OFFLAJN. Venuje sa v nej nástrahám sociálnych sietí, ktoré môžu negatívne pôsobiť na mladých ľudí. Prezradila, že ju inšpirovali jej vlastné zážitky.

Speváčka Barbora Hazuchová alias BARB, sa začiatkom roka 2022 rozhodla, že po rôznych coveroch bude vydávať vlastnú tvorbu v podobe singlov a videoklipov. Už vo februári vydala speváčka videosingel PAPAPČAU.

Najnovší videoklip piesne OFFLAJN hudobne zastrešil S3RiOUS, ktorý produkoval skladby „Fenom“ alebo „Deti stratenej generácie“ od Rytmusa. Ide o synthwave skladbu, ktorej hlavnou témou inšpirácie bol seriál Stranger Things z dielne od Netflixu. BARB v tejto piesni kritizuje online svet, v ktorom sú ľudia závislí na mobilných zariadeniach a ignorujú svoj život a priestor v offline svete.

„Veľa mladých je zamotaných do nereálnych predstáv o svete. Realite sa čoraz viac vzďaľujú. Strácajú životné ciele, narastá závisť, vznikajú depresie. Každý sa stará viac o život druhých a nerieši ten svoj,“ odkazuje BARB.

Taktiež sa vyjadruje ku konzumnej dobe, v ktorej sú tínedžeri vedení riešiť len povrchné veci bez hodnôt, v čom ich rodičia podporujú. O videoklip sa postaral Peso1M. Zábery boli natáčané v štúdiu univerzity FMK v Trnave v ateliéri na Skladovej. BARB zároveň prezrádza, že skladby, ktoré má pripravené budú rozmanité a fanúšikovia sa môžu tešiť na rozličné témy aj hudby, ktoré v jej tvorbe ešte nemali šancu počuť.

Zdroj: Tlačová správa


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár