Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Zástupcovia izraelských cestovných kancelárií spoznávali Trnavský kraj

Napísal na 15. júla 2022

TTSK. Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj s podporou Trnavského samosprávneho kraja pokračuje v aktivitách smerujúcich k opätovnému prilákaniu izraelských návštevníkov do destinácie. Po úspešnej prezentácii Trnavského kraja zážitkov na veľtrhu IMTM v Tel Avive a na workshope v Jeruzaleme zorganizovala Krajská organizácia cestovného ruchu v uplynulých dňoch poznávaciu cestu pre vybraných zástupcov izraelských cestovných kancelárií.

Osem zástupcov cestovných kancelárií z Izraela sa zúčastnilo na takmer týždňovom zážitkovom programe v Trnavskom kraji. Jeho cieľom bolo predstaviť komplexný potenciál, ktorý sa v destinácii Trnavský kraj zážitkov nachádza s poukázaním na dostupnosť prostredníctvom Letiska Piešťany.

Trnavský kraj z vtáčej perspektívy

Program tzv. Familiarisation tripu (oboznamujúceho výletu s destináciou) bol vystavaný tak, aby si účastníci našli vhodnú ponuku pre svoj segment zákazníkov. Program zahájila zážitková prezentácia Letiska Piešťany vyhliadkovým letom vrtuľníkom nad regiónom. Nasledovala návšteva a komentovaná prehliadka kráľovských miest Trnava a Skalica. Pri návšteve Trnavy sa konalo aj stretnutie so županom Trnavského samosprávneho kraja. Ten zástupcov cestovných kancelárií osobne privítal. Diskutovali spolu o snahe vrátiť Trnavský kraj do centra záujmu izraelských návštevníkov s dôrazom na podporu leteckej dostupnosti z Izraela do Piešťan.

Príjemné zážitky aj kúsok histórie

„Našou snahou bolo ukázať krásy kraja cez nevšedné zážitky. Jednoducho im dať ochutnať či ovoňať všetko tak, aby to mohli autenticky ponúknuť svojim izraelským klientom. Preto mali možnosť ochutnať svetovú medovinu v Dolnej Krupej, vyskúšať prípravu Skalického trdelníka, degustovať niekoľko vzoriek vín z nášho regiónu či na vlastnej koži zažiť liečivé účinky piešťanského bahna a prameňov. Na záver štvordňového programu sme diskutovali aj o konkrétnych termínoch a možnostiach predaja destinácie Trnavský kraj zážitkov,“ uvádza Agáta Mikulová, výkonná riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj.

Ochutnávka Skalického trdelníka. Zdroj: TS.

Jedným z bodov programu bola aj návšteva Múzea Holokaustu v Seredi ako miesto, ktoré by sa
mohlo dostať do turistického programu pre izraelských návštevníkov.

Rokovanie o budúcnosti cestovného ruchu

Dôležitou súčasťou programu bolo stretnutie so zástupcami piešťanských kúpeľov a tiež s Oblastnými organizáciami cestovného ruchu, ktoré spolu s Krajskou organizáciou cestovného ruchu vytvoria partnerskú základňu pre samotný predaj destinácie. Rokovanie sa uskutočnilo v priestoroch vinárstva Mrva&Stanko a prinieslo dôležitú spätnú väzbu a návrhy na konkrétnu skladbu balíkov.

Na výlete loďkou. Zdroj: TS.

„Trnavský kraj má naozaj čo ponúknuť pre rôzne cieľové skupiny izraelských turistov. Okrem liečivých prameňov, ktoré sú dobre známe, sme sa zoznámili aj s inými unikátnosťami. Z nich nás zaujala bohatá história, tradície vrátane tradičných pokrmov a jedinečných nápojov. Taktiež prírodné bohatstvo a jeho využitie na športové či adrenalínové zážitky,“ zhrnul body záujmu Golan Yossiffon, PR konzultant v oblasti cestovného ruchu pôsobiaci v Tel Avive. „Dovoľujem si tvrdiť, že to bola jedna z najlepších, ak nie najlepšia, zážitková cesta, na ktorej som sa za roky môjho pôsobenia v cestovnom ruchu zúčastnil,“ skonštatoval na záver.

Zdroj: TS.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár


Pokračovať v čítaní