Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Mark Dann prišiel do nášho rádia

Napísal na 17. júla 2022

Hudobný producent Mark Dann je mladý a šikovný umelec na slovenskej scéne. Za sebou má už viacero úspešných skladieb ale tentoraz prišiel do nášho rádia predstaviť jeho najnovšiu skladbu In my mind.

Päť rokov dozadu odštartoval tento hudobník jeho vlastný projekt, kde tvorí hudbu a pozýva si rôznych spevákov na nahratie vokálov. Spolupracoval už s viacerými umelcami zo Slovenska a pochváliť sa môže aj mnohými oceneniami za jeho tvorbu.

Hudobný producent spolupracoval už s viacerými úspešnými spevákmi ako je napríklad aj Tomáš Buranowski. Zdroj: archiv/ MarkDann

V rádiu nám prezradil, že jeho prelomovou skladbou je dielo s názvom Freedom. Singel je preňho veľmi osobný, pretože rozpráva jeho vlastný príbeh o tom, ako si treba ísť za svojimi snami. Podľa jeho slov, sa veľmi teší, že sa skladba rýchlo dostala do uší mladým ľuďom a vždy je nadšený, keď počuje svoju pieseň hrať v rádiách. Tento song znamená preňho natoľko veľa, že si slovo Freedom dal vytetovať aj na ruku.

Ako vzniklo jeho umelecké meno Mark Dann? Zdroj: RadioAetter

In my mind

Mark Dann priznal, že inšpirácie na nové piesne mu prídu vždy samé do ucha. Následne si melódiu nahrá do diktafónu v mobile, aby na ňu nezabudol. Aktuálne tam má uložených asi dvetisíc nových nápadov, z ktorých niektoré ani sám nevie, prečo nahral. Nápad na pieseň Freedom mu nečakane prišiel do hlavy vo vani. Rovnako z ničoho nič, tentoraz keď sedel na gauči, mu napadla aj zvuková stopa k jeho novej piesni In my mind.

Ako vznikla skladba In my mind? Zdroj: RadioAetter

Na gauči sedí aj vo videoklipe k tejto hudobnej novinke. Vysvetlil, že nemal predstavu, ako by mal vyzerať klip, preto zvolil jednoduchosť s lyricsom. Podľa jeho slov, počas natáčania nemal ani veľa času na zložité scény, pretože stále koncertoval.

Vo videoklipe l piesnni In my mind sedí Mark Dann iba na gauči. Zdroj: Youtube.com

Slová skladby In my mind spieva superstarista Giovanni Ricci. Mark Dann nám prezradil, že ho tento spevák zaujal už počas televíznej súťaže. Ich spolupráca im vyšla až na tretí pokus podľa slov mladého producenta. Po prvýkrát pieseň nesadla Giovannimu, po druhý raz sa zas Markovi nehodil spevákov hlas do danej skladby a až pri tejto pesničke našli spoločnú harmóniu.

Slovenský Avici alebo Kygo?

Mladý umelec pripustil, že ho nazývajú aj ako slovenský Avici alebo Kygo. Mark Dann má ale za hudobný vzor svetovo známeho hudobného producenta Kyga.

Kto je pre Marka Danna veľkým vzorom? Zdroj: RadioAetter

V blízkej dobe chce hudobník iba koncertovať a baviť ľudí svojou tvorbou. Priznal, že dva roky pandémie boli aj pre neho náročné. Dúfa, že sa už táto doba temna nevráti späť, pretože miluje hudbu a chce ju robiť. Jeho veľkým snom je ísť raz do zahraničia a spraviť pesničku so svetovým spevákom. Priznáva, že je to možno trúfalé ale nebojí sa snívať vo veľkom.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár