Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Novinka TY A JA od Elis Mraz a Martina Císara je o pravých vianočných hodnotách

Napísal na 17. decembra 2020

Elis Mraz a Martin Císar spojili svoje hlasy v krásnej piesni TY A JA. Táto vianočná novinka srší vianočnou náladou a pocitom nádeje, ktorý tkvie v každom z nás.

Elis Mraz a Martin Císar spoločne naspievali pieseň TY A JA, ktorú vydali 14. decembra na Martinovom Youtube kanály. Vianočný hit presne vystihuje náladu, ktorá nás počas tohtoročných sviatkov ovplyvňuje.

Pieseň je o smútku z toho, že mnoho z nás nemôže prežiť najkrajšie sviatky roka so svojou rodinou, ktorá je len jedna. Aj cez to všetko si Elis s Martinom dali záležať na tom, aby z piesne bol cítiť pocit nádeje a optimizmus. A to je niečo, čo potrebuje v dnešných časoch počuť každý jeden z nás.

Pieseň je založená na priateľstve

Elis a Martin sa spoznali v populárnej speváckej súťaži v roku 2014. Náramne si spolu sadli a to môžeme cítiť aj z tejto piesne, ktorú spoločne naspievali. Martin to potvrdil týmito slovami: „Pre mňa je Elis ako sestra. Čokoľvek sa v našich životoch stane, ihneď to spolu konzultujeme. Vždy mi vie poradiť, či už v súkromnom živote alebo v rámci hudby, prezradil Martin Císar o vzťahu s mladou speváčkou.

 „Niekedy mám pocit, že aj napriek tomu, že sa s Martinom nevidíme často, trávim s ním najviac času. (smiech) Aj keď spolu nie sme fyzicky, voláme si takmer každý deň,“ dodala Elis.

Od súťaže ubehlo už mnoho rokov, no Elis a Martin sa odvtedy neustále stretávajú a vytvárajú famózne cover verzie známych svetových hitov. Medzi ich najznámejšie covery patria pesničky ako Shallow alebo Too Good at Goodbyes od Sama Smitha.

Vianočnú novinku TY A JA chcú spoločne venovať všetkým, ktorí nemôžu tohtoročné sviatky prežiť so svojimi rodinami, partnermi či priateľmi. Podľa spevákov je to najkrajší dar, ktorý si môžeme všetci priať.

Vianočná novinka
Na fotke spevák Martin Císar. Zdroj: STELLA PRODUCTION

Vianoce nie sú o daroch, ale o ľuďoch

„TY A JA je o pravých vianočných hodnotách. Myslím si, že sa nájde veľa ľudí, ktorí by radi trávili sviatky v kruhu rodiny či priateľov, no aktuálna situácia im to neumožňuje,“ konštatuje talentovaná speváčka Elis.

Keďže pochádza z Prahy a Martin z Trnavy, ich návštevy sú v týchto časoch veľmi komplikované. „Aj keď to nie je veľká diaľka, koronavírus nám stretnutia komplikuje. Mrzí ma, že počas sviatkov nebudeme spolu. No napriek tomu, že nemôžem byť s každým, s kým by som chcela byť, som vďačná, že môžem byť s milovanou rodinou,“ prezradila Elis.

Speváčka poukazuje na to, že nie každý si môže užiť luxus bytia so svojou rodinou. „Dokážem sa vcítiť do toho, čo prežívajú ľudia, ktorí sú od svojej rodiny počas Vianoc odlúčení. Neviem si predstaviť, že by som bola napríklad sama v cudzej krajine,“ zhrnula svoje pocity Elis. 

Vianočná novinka
Spevácke duo Elis Mraz a Martin Císar. Zdroj: STELLA PRODUCTION

Pieseň bola podľa Martinovich slov iba výtvorom pre ich potešenie. „Keď sme ju pustili našim známym a rodine, ich pozitívna reakcia nás zaskočila a zároveň potešila,“ poznamenal Martin. A presne tento moment nakopol spevákov k tomu, aby pieseň vydali.

„S Elis sa mi vždy spolupracuje výborne. Akonáhle sa my dvaja spojíme, vždy z toho niečo vznikne. Doteraz to boli väčšinou prerábky známych hitov. O to viac sa teším, že sme hranicu trošku posunuli a vytvorili autorskú pieseň. Pesničku TY A JA mám veľmi rád, má pre mňa krásnu atmosféru,“ hovorí Martin. Rovnako verí, že pieseň pomôže mnohým ľudom, ktorí nemôžu najkrajšie sviatku v roku prežiť so svojimi blízkymi.

Videoklip videlo doposiaľ viac ako 5-tisíc ľudí a o jeho produkciu sa postaral Marko Parničan z Kontrast production. Video sa natáčalo v krásnom penzióne Rosenthal neďaleko Trnavy. Celé natáčanie sa nieslo v pozitívnom duchu a malo príjemnú, vianočnú atmosféru. 

Zdroje: Tlačová správa, Youtube


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár