Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Najobohranejšie vianočné piesne, ktoré vás aj tak naladia na Vianoce

Napísal na 14. decembra 2020

Balenie darčekov, zdobenie stromčeka či pečenie medovníkov. Tieto vianočné piesne spríjemnia každú aktivitu a vyčarujú vám úsmev na tvári aj napriek tomu, že ste ich počuli už miliónkrát.

S Vianocami nepochybne súvisia piesne, ktoré si nadšenci tohto obdobia hrdo púšťajú už od prvého decembra. Sú nostalgické, upokojujúce a vytvárajú nádhernú vianočnú atmosféru. Lenže…

Pred samotnými sviatkami ich budete počuť na každom rohu, v každom obchode, na každej rozhlasovej stanici, a to toľkokrát, až vám z nich budú po tele behať zimomriavky. Otázne je, či v dobrom slova zmysle.

Ak ale odhliadneme od pomerne negatívne vyznievajúcich predpokladov, vianočné piesne skutočne pôsobia ako príjemný „balzam na dušu“, ktorý spraví váš deň o niečo krajším. Pozrime sa preto na piesne, vďaka ktorým sa naladíte na Vianoce a vôbec vám nebude prekážať ich počúvať. Už zase.

Shakin‘ Stevens – Merry Christmas Everyone

Svieža skladba od Shakin‘ Stevens pod názvom Merry Christmas Everyone vás prekvapivo nenechá chladnými ani v mínusových teplotách. Chytľavá melódia vás istotne roztancuje a rozveselí . Až tak, že budete každému v okolí priať šťastné a veselé Vianoce, pokojne aj týždne dopredu.

IMT Smile – Najkrajšie Vianoce

Samozrejme, nemôžeme zabudnúť ani na vianočné piesne z našej krásnej domoviny. Medzi tie jednoznačne patrí skladba Najkrajšie Vianoce od skupiny IMT Smile. Jej príjemná melódia vás naladí na, dúfajme, tie najkrajšie Vianoce, aké tu boli. Teda, v rámci možností.

Johnny Mathis – It’s Beginning to Look a Lot Like Christmas

Nezabudnuteľná pieseň s názvom It’s Beginning to Look a Lot Like Christmas vyčaruje vianočnú atmosféru aj tam, kde nepadne ani jedna snehová vločka. Stačí veľké množstvo svetielok, trblietavých ozdôb, vianočný stromček, vôňa lahodných perníkov a hneď máte lepší advent.

Frank Sinatra – Have Yourself A Merry Little Christmas

Pri počúvaní tejto nádhernej klasiky pod názvom Have Yourself A Merry Little Christmas budete mať pocit, že sa spomalil čas. Zatvorte oči a nechajte sa unášať nezabudnuteľným hlasom Franka Sinatru. Zatváranie očí je, pochopiteľne, na vlastnú zodpovednosť.

Lojzo a Miro Žbirka – Každý deň budú vraj Vianoce

Pokračujeme ďalšou vianočnou klasikou zo Slovenska, ktorú si budete pospevovať spolu s rodičmi aj tento rok. Pieseň Každý deň budú vraj Vianoce od Lojza a Mira Žbirku je melodická a ani starší dátum vydania jej neuberá na popularite či obľúbenosti.

Nat King Cole – The Christmas Song (Chestnuts Roasting On An Open Fire)

Kto by nemiloval vôňu pečených gaštanov? Nat King Cole by na ne spravil chuť každému, kto by si vypočul jeho pieseň The Christmas Song (Chestnuts Roasting On An Open Fire). Skladba je perfektná na večery, ktoré strávite sledovaním padajúcich snehových vločiek spoza okien.

Mariah Carey – All I Want For Christmas Is You

Bez skladby All I Want For Christmas Is You od Mariah Carey si ani nevieme predstaviť Vianoce. Buď ju milujete, alebo ju už nemôžete vystáť kvôli tomu, ako často ju púšťajú v rádiách. Vôbec vás ale nesúdime, ak máte pri jej počúvaní chuť obliecť si červenú kombinézu a vyváľať sa v snehu.

Michael Bublé – Silent Night

Pomalá, upokojujúca, prekrásna. Skladba Silent Night vyšla v množstve prevedení. Verzia od Michaela Bublého v sebe spája jemnosť jeho hlasu a zboru, ktorý počujeme v pozadí. Určite nezabudnite ani na slovenskú podobu piesne, ktorou je Tichá noc.

Andy Williams – It’s The Most Wonderful Time Of The Year

Ako spieva Andy Williams, Vianoce sú skutočne tým najkrajším obdobím roka. Rodiny sa schádzajú pri štedrovečernej večeri, spievajú vianočné koledy a spomínajú na uplynulý rok. Bohužiaľ, až v časoch, ktoré práve zažívame, si uvedomíme, aké vzácne sú tieto spoločné chvíle.

Josh Groban – O Holy Night

Tradičná koleda pod názvom O Holy Night v podaní Josha Grobana prinesie do vašich domovov pokoj a harmóniu, ktorú môžeme zažiť vďaka nádhernej melódii a neskutočne príjemnému hlasu speváka. Zabudnite na starosti, na chvíľu sa zastavte a započúvajte sa do tónov svätej noci.

Brenda Lee – Rockin‘ Around The Christmas Tree

Pieseň s názvom Rockin‘ Around The Christmas Tree od Brendy Lee je priam stvorená na počúvanie popri zdobení vianočného stromčeka či vášho príbytku. Nasaďte na vrchol hviezdu alebo špic, zapnite svetielka a spravte si malú párty okolo stromčeka. Asi ako Kevin, keď ostal sám doma.

Wham! – Last Christmas

Nestarnúca klasika od skupiny Wham! pod názvom Last Christmas je neodlúčiteľnou súčasťou každého zoznamu vianočných piesní. A niet divu. Hoci má o niečo melancholickejší podtón ako ostatné skladby, George Michael si vaše srdcia určite získa aj tieto Vianoce.

Train – Shake Up Christmas

Vianočné piesne sú často nielen súčasťou filmov, ale aj reklám. Skladbu Shake Up Christmas od skupiny Train si asi všetci budeme už navždy spájať s vianočnou reklamou na Coca Colu z roku 2010. Príjemná a nostalgická pieseň, ktorú si isto budete pospevovať pri zdobení.

Chris Rea – Driving Home For Christmas

Ďalšia príjemná pieseň, ktorá oznámi všetkým bunkách vo vašom tele, že Štedrý večer sa pomaly, ale isto blíži. Skladba Driving Home For Christmas od Chrisa Rea dokonale popisuje pocity ľudí, ktorí cestujú na Vianoce domov za rodinou.

Dean Martin – Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!

Jedinečný Dean Martin vás piesňou Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow! prenesie do ideálneho vianočného večera pri kozube, po boku vašej polovičky a so šálkou horúcej čokolády v rukách. Vonku možno nesneží, no to vám nemusí neprekážať, pretože máte jeden druhého.

Napriek súčasnej situácii netreba zabúdať na to, aké dôležité je tešiť sa z maličkostí. Pre niekoho to môže byť napríklad aj počúvanie vianočných piesní, ktoré vám aspoň na malý moment umožnia nemyslieť na všetko, čo sa deje okolo nás a užiť si čas Vianoc. I keď ste ich počuli už miliónkrát.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár