Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

TVaT 2015: Motivačné workshopy pokračujú

Napísal na 10. novembra 2015

Včera sa začal Týždeň vedy a techniky na FMK UCM. Oblasti prednášok sú rozšírené, a preto veríme, že dnešný deň ste strávili rovnako, ako aj my – s ľuďmi z praxe a odniesli ste si nové informácie a skúsenosti! 

Ráno sa začalo prednáškou Miroslava Šveca zo spoločnosti Dicio Marketing s názvom Neuro(marketingová) ochutnávka. Prednáška bola veľmi živá, interaktívna a študenti sami mali možnosť vyskúšať si rôzne vopred pripravené experimenty. Jedným z nich bol napríklad aj vplyv zraku na to čo počujeme. Miroslav Švec prípravu nepodcenil aj keď sám o sebe prezradil, že sa považuje za lenivého človeka, keďže namiesto viazania šnúrok radšej použije obuvák. Odpovedal nám aj na otázku, či je reklama určitým spôsobom manipuláciou.

Redaktorka: Patrícia Slaninová

 

mirosvec

Miroslav Švec

O to, ako fungujú vyhľadávače, sa s vami prišiel podeliť Imrich Petro z online marketingovej agentúry Pizza SEO. Na prednáške  Čo by ste mali vedieť o SEO? ste sa mohli dozvedieť, ako zvýšiť návštevnosť a zlepšiť viditeľnosť webu. Zároveň povedal aj o tom, ako vašu stránku vidí Google. Pizza SEO spolupracuje s niektorými z najväčších slovenských bánk, B2B spoločnosťami, najznámejšími slovenskými mimovládnymi organizáciami, ale aj s medzinárodnými klientmi vo viacerých krajinách EÚ.

Tretiu prednášku na tému Reklamná a produktová fotografia predstavila fotografka a bývalá študentka FMK UCM Linda Kisková Bohušová. Na tejto vizuálne pútavom workshope ste mohli nahliadnuť na to, čo sa skrýva za reklamnými fotografiami, ale aj na proces zakladania vlastnej agentúry. Ukázalo sa, že komunikácia s klientom môže byť niekedy ťažšia ako by sa mohlo zdať a koľko práce sa skrýva v postprodukčnej úprave.

Ďalšie zaujímavé semináre pokračujú v rámci TVaT aj zajtra.

Text: Michaela Birnsteinová

 

Označené ako

Pokračovať v čítaní