Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Rytmus ovládol Trnavský maják: Úspech dosiahnete iba tvrdou prácou

Napísal na 6. mája 2015

rytmo1Trnavský maják hostil najvýraznejšiu osobnosť slovenskej i českej hudobnej scény. Malý Rím navštívil rapový kráľ – Rytmus.

Ako hodnotíš vystúpenie na Trnavskom majáku?

Príjemne. Bolo plné pozitívnych vecí.

Si veľmi úprimný a otvorený človek, dá sa povedať, že magnet pre médiá. Ako na teba vplýva kritika?

Keby si mám všímať každú kritiku, zajtra ráno idem do novinového stánku a vykúpim všetky časopisy. To sa však nedá, čiže ma to nezaujíma. Reči sa hovoria a chleba sa je. Svoj život mám vo svojich rukách a je iba môj.

rytmo 5

Patrik Vrbovský má program naozaj nabitý, na trnavských fanúšikov si však čas našiel

V hudobnom priemysle si vyše 15 rokov. Ako si bral kritiku na začiatku svojej kariéry?

Keď sa mladý človek stretne po prvý raz s kritikou, má pocit, že by mal veci vysvetliť a uviesť na pravé miesto. Po čase však zistí, že netreba. Keď za teba hovorí práca a úspech, už nemáš čo vysvetľovať. Celý život som bol rebel. Keď som bol mladší, tak samozrejme väčší (smiech). Čakal som, že keď si poviem svoj názor, väčšine ľuďom sa to páčiť nebude.  Vždy som  vytŕčal zo stáda a vedel som, že ma za to budú nenávidieť. Upokojovalo ma, že všetko, čo som cítil, som dal aj pravdivo zo seba von.

Rytmo

Raper si vystúpenie užíval

Koho názor je pre teba dôležitý?

Mám svojich ľudí, o ktorých viem, že mi chcú poradiť. Preto si robím prieskum. Keď sa 10 ľudí zhodne v jednu odpoveď, poviem si, že to je pravda. Do toho zapojím sebakritiku, a tak to u mňa funguje. Sebareflexia je veľmi dôležitá.

Úspech dosiahnete iba tvrdou prácou.

Čo musí spraviť človek preto, aby sa stal úspešným?

 „Musíš spĺňať tri pravidlá. V prvom rade je vízia. O čom sa ti sníva, alebo v akej činnosti chceš v budúcnosti robiť. Nasleduje vôľa. V živote to nie je tak, že sa pozerám cez okno a len rozmýšľam, ako to dosiahnem. Musíš vedieť, čo chceš a dosiahneš to disciplínou a vôľou. Tretie pravidlo je sebakritika. Každú situáciu treba vyhodnotiť; čo som urobil zle, aký krok som urobil zlý, prečo som to urobil. Lebo ako sa hovorí, veľký úspech dosiahnete iba tvrdou prácou, nie rečami. Je to ťažké, ale nie nemožné.

Mladí ľudia hľadajú v živote tú správnu motiváciu. Aká bola tvoja?

Sníval som. Už to, čo si dokážeš predstaviť, je päťdesiat percent úspechu. Musíš to dotiahnuť do konca a, samozrejme, vedieť ako. Preto som povedal, že vízia, a taktiež sebakritika sú veľmi dôležité. Nemôžem sa vidieť ako basketbalista NBA, pretože ten zo mňa určite nebude. Rád som sníval a pozeral sa na úspešných ľudí. Práve z nich som si bral príklad. Chcel som sa medzi nich dostať, aby som vedel, ako to robia. Dá sa povedať, že oni ti ukazujú cestu, akou by si mal ísť. Povedal som si, že keď to dokázal on, prečo by som nemohol ja? V čom som iný? Som taký istý človek, triezvo rozmýšľajúci. Toto všetko dosiahneš len s čistou hlavou, žiadne drogy, fet a alkohol.

rytmo4

Rytmus zdraví svojich fanúšikov

Čo bol tvoj detský sen? Vždy si túžil byť raper?

Nie. Od dvadsiatich rokov som robil krupiéra. Popri tom som si robil rap, ale moju budúcnosť som videl na lodi, kde by som spravil kariéru. Pracoval by som tam ako krupiér a postupne by som sa možno vypracoval na manažéra. Ale vidíš, popritom mi z ničoho nič vybuchol rep, vlak sa rozbehol a povedal som si, že tú šancu už nepustím z rúk. Okolo každého človeka sú šance každý deň, len musíš vedieť,  kam ísť. Uchopil som šancu a od dvadsiatich piatich to robím profesionálne. Dovtedy to bolo hobby.

Na čom staviaš svoje texty?

Väčšinou je to o zábave. Ja nemôžem prísť a repovať skladby, ktoré niekoho utlmia. Ľudia si nechodia na koncert sadnúť a vykladať nohy. Je to psychológia. Máme robené skladby na koncerty, do auta…

rytmo2

Po koncerte si našiel čas na rozhovory

Pomaly, ale isto sa blíži premiéra filmu Sídliskový sen, v ktorom sa predstavíš ako hlavná postava. Aký bude odkaz filmu?

Sociálno-motivačný film. Uvidíte to, čo sa odohrávalo celý život za dverami mojej izby. To, čo doteraz nikto nevidel. Vzťahy v mojej rodine, medzi mamou, otcom. Tým, že sa to točilo 8 rokov, uvidíš, ako som sa menil osobnostne, a tak aj kariérne. Som tam ja, akého ma nepoznáš, a nič o diamantoch, peniazoch a podobne.”

Článok z celej udalosti nájde tu: https://www.aetter.sk/noc-plna-prekvapeni-takyto-bol-trnavsky-majak/

Vypočujte si taktiež reportáž  Karin Kubíkovej.

Autor: Patrik Mitas

Fotky: Jakub Kovalík

Označené ako