Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Romano hip hop Gipsy.cz má nový rodinne nabitý videoklip

Napísal na 6. novembra 2013

Fotka_PR_KlipČeská kapela Gipsy.cz je aj po deviatich rokoch pôsobenia na hudobnej scéne stále v kurze. Do povedomia sa vrátili s novým videoklipom Odraz v očích, kde si zahrali  mnohé české osobnosti.

Skupina v septembri vydala album s názvom Upgrade, ktorého krstnými rodičmi je český  prominentný pár Agáta a Jakub Prachářovci. Ich cieľom nebolo len pokračovať vo svojej hudbe, ale  i vytvoriť niečo úplne nové, odlišné. Z týchto ideálov sa zrodili piesne ako Mrtvá nevěsta, Vlasy pode mnou, či spomínaný Odraz v očích.

Líder kapely Radek Banga sa rozhodol, že videoklipu dá posolstvo. Jeho inšpiráciou bol hudobný program Když chceš, tak to dokážeš, v ktorom sa Banga delí o svoj životný príbeh. Chlapci natočili video na podporu rodinných vzťahov, v ktorom sa objavili známe osobnosti ako Lucie Bílá, Aňa Geislerová, Anna a Bolek Polívkovi, Ondřej Soukup, Natálie a Michael Kocábovi, Michal Viewegh a Nela Boudová . V silno podporovanom videoklipe Odraz v očích môžete zazrieť i rodiny členov kapely. Na internete má novinka skvelé ohlasy.

Kapela Gipsy.cz oficiálne vzniká v roku 2004 a vydáva sólový debut Ya favourite Cd Rom. Už vtedy sa na doske prejavili prvky rómskej hudby. V roku 2006 získali cenu Anděl Objav Roku.V roku 2008 sa po prvýkrát presadili v ankete Český Slávik ako Skokan roka. Umiestnili sa v prestížnej európskej hitparáde World Music Charts Europe na 3.mieste. Ako prvá česká skupina vystupovali na najväčšom festivale sveta Glastonbury. V roku 2014 oslávia 10. výročie založenia kapely.

Text: Michaela Gálfiová

Zdroj: www.youtube.com, www.gipsy.cz