Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Reprezentáciu čaká neľahká úloha, Mak: Ideme vyhrať

Napísal na 10. októbra 2016

Slovenská reprezentácia si úvod kvalifikácie o MS 2018 v Rusku predstavovala inak. Po dvoch zápasoch má na konte nielen nula bodov, ale aj rovnaký počet strelených gólov. V utorok 11.10. sa od 20.45 hod predstavia na Štadióne Antona Malatinského proti Škótsku. Ak chcú zverenci Jána Kozáka reálne pomýšľať na postup, musia vyhrať.

Gólová mizéria

Hráčov Slovenska trápi koncovka už 405 minút, čo nie je príjemné. Sami futbalisti si to uvedomujú. Proti Slovinku sa prezentovali defenzívnym štýlom hry, vyrážali do brejkov. Vyšiel im iba jeden, kedy sa do šance a k jedinej strele na bránu dostal Róbert Mak. Brankár Oblak vytiahol výborný zákrok. Slovinci udreli po zmene strán, v 74. minúte sa presadil Kronaveter. Na ihrisku bol dve minúty.

„Prehra nás po zápase veľmi mrzela. Zregenerovali sme a snažili sa na to zabudnúť. Máme nový deň, v utorok nový zápas. Chceme sa čo najlepšie pripraviť. Nič ako výhra sa nepočíta. Ideme vyhrať,“  uviedol na predzápasovej tlačovej konferencii Róbert Mak.

Návrat Škrteľa, v Trnave bez Hubočana

Trénera Kozáka môže tešiť návrat kapitána Martina Škrteľa, ktorý si odpykával trest za červenú kartu.

„Je to hráč, ktorý si váži reprezentáciu. Dokázal to aj teraz. V zápase s Feyenoordom si zlomil nos, s ním v nedeľu nastúpil v lige, v pondelok ho operovali a na ďalší deň cestoval za nami. V stredu bol k dispozícii. Je to veľká osobnosť mužstva. Očakávam veľkú pomoc,“  hovorí Ján Kozák, ktorého doplnil Róbert Mak:

„Škrťo je náš vodca, cítime sa bezpečnejšie, keď ho máme za sebou. Defenzíva odohrala aj bez neho výborný zápas, určite sa ale tešíme na jeho návrat. Verím, že nám pomôže k trom bodom,“  zaželal si.

Naopak, v Trnave sa určite neobjaví Hubočan, Pekarík, Weiss či Stoch. Prvý menovaný sa v Slovinsku vykartoval.

Z „21-tky“ iba jeden hráč

Okrem Škrteľa je „novou“ tvárou v mužstve aj Milan Škriniar, ktorý sa pred pár dňami radoval s reprezentáciou do 21 rokov z postupu na budúcoročné Majstrovstvá Európy. Má veľkú šancu, že sa objaví v základnej zostave vedľa Juraja Kucku.

„Škriniar sa v dobrom svetle ukázal v zápase s Nemeckom, momentálne pravidelne nastupuje v talianskej lige. Je vyhratý a slušne vyťažený. Uvidíme, ako bude vyzerať na poslednom tréningu,“  vyjadril sa Kozák.

V zostave sa očakáva viacero zmien, najmä smerom do ofenzívy.

„Do tejto situácie sme sa dostali sami. Oba zápasy som si analyzoval a prišiel som k záveru, že sme mohli vyťažiť viac. Hrali sme so silným Anglickom a v Slovinsku, kde sa nevyhráva ľahko. Keď chceme zostať v hre o postup, musíme vyhrať. Hráme doma, zostava bude ladená ofenzívne, vyvážená dobrou defenzívou,“  pokračoval 62-ročný lodivod slovenského národného tímu.

So Škótskom premiéra

Slovensko sa vôbec po prvý raz stretne v kvalifikácii proti Škótsku. S ostrovným futbalom má síce bohaté skúsenosti, no hráči sa musia pripraviť na tvrdé súboje.

„Je dobré, že sme v poslednom čase hrali s mužstvami ako Severné Írsko, Wales a Anglicko, spôsob hry bude prakticky rovnaký. Všetko záleží od kvality hráčov. Ostrovní hráči milujú futbal, dajú do toho všetko. Čaká nás zaujímavý zápas,“  uzavrel Ján Kozák.

Či sa Slovákom podarí prelomiť nepríjemnú bilanciu a získať prvé tri body, sa dozvieme v utorok. Lístky na stretnutie sú v cene 18 eur (za bránou) a 30 eur (pozdĺžne tribúny). Voľných je stále viac ako šesťtisíc vstupeniek.

Foto: Lukáš Grinaj