Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Lukáš Adamec prvýkrát v našom rádiu bližšie predstavil jeho novú skladbu

Napísal na 9. júna 2022

Slovenský spevák Lukáš Adamec nedávno vydal dojímavý videoklip k novej piesni Áno, rozumiem. Okrem nej ste mohli počuť v našom rádiu Aetter aj umelca osobne. Povedal niečo viac o skladbe a videoklipe.

Lukáš bol už v niekoľkých rádiách, avšak v tom našom sa ocitol po prvýkrát. Priznal, že veľa ľudí si ho spája práve s víťazstvom druhého ročníka Česko Slovenskej Superstar, ktorá ho vtedy zviditeľnila. Napriek všetkému je rád, že si ho ľudia pamätajú a môže im prezentovať svoju tvorbu.

Podľa speváka ho pozvanie na rozhovor veľmi potešilo a tešil sa, že sa môže predstaviť poslucháčom rádia Aetter. Počas dialógu ich pozval aj na svoj koncert, ktorý bude už túto sobotu na festivale Taste Of Tatry 2022 v Starom Smokovci.

Čo sa skrýva za Lukášovou hudbou ?

Väčšinou sú v mojom repertoári piesne o láske. Rád spievam o láske. Veľakrát som už o tom aj rozprával, že spievať a hrať o láske je muzikantom veľmi blízke. Je to veľmi silná emócia,“ priblížil Lukáš Adamec v rozhovore o svojej tvorbe.

Podľa jeho slov je láska silná emócia, ktorá si zaslúži pieseň. Preto sú jeho piesne najmä o tomto pocite, či už z tej šťastnej alebo nešťastnej stránky.

Prečo je dobrou témou na pieseň láska podľa Lukáša Adamca? Zdroj: RadioAetter

Lukáš tiež povedal, že väčšina jeho piesní má skôr tanečné tempo. Je to z toho dôvodu, že na Slovensku je skôr pochmúrnejšia hudba a preto chcel do slovenskej tvorby vniesť viac tanečného tempa. Jeho najnovšie piesne sú síce v pomalšom tempe, no tvrdí, že dlhodobí fanúšikovia vedia, že podobné piesne tvoril už aj dávnejšie a teraz mal chuť vrátiť sa k tomu.

O novej skladbe

Videoklip k piesni Áno, rozumiem je pre Lukáša osobný. Celý nápad mal v hlave už veľmi dávno a je šťastný s celkovým výsledkom, pretože to vyzerá presne tak, ako to chcel.

Nad témou celej piesne premýšľal už dlho a to preto, že to celé malo byť hlbšie a jeho. Text skladby je ladený tak, aby vyjadril, že chce niekoho získať, no nevie ako, pretože osoba, ktorú chce získať vie, aký je a čo má za sebou.

Slovenský spevák o tom, prečo sa pieseň volá Áno, rozumiem. Zdroj: RadioAetter

Ako vznikal videoklip

Do klipu chcel dať všetko, čo si predstavoval a vedel, že musí byť čiernobiely. Celý videoklip túžil mať jednoduchý a čistý, aby v ľuďoch vzbudil pokoj, čo sa mu podarilo najmä vďaka tejto kombinácii farieb.

Lukáš Adamec vysvetľuje, ako vznikol nápad na spracovanie videoklipu. Zdroj: RadioAetter

V snímke sa objavila aj zahraničná modelka, s ktorou je on a aj režisér veľmi spokojný. Lukáš povedal, že precítila celú myšlienku klipu, skvelo sadla do celej témy a vžila sa do jej role.

Lukáš Adamec v našom Rádiu Aetter. Zdroj: Instagram/radioaetter

Lukáš Adamec v rozhovore rovnako doplnil, že nerád káže ľuďom, avšak je rád, že jeho klipy dostávajú myšlienku rovnosti a tolerancie. Vyjadril sa tak k otázke, či rôznorodými osobnosťami v jeho tvorbe chce podporiť aj menšiny ľudí. Napríklad v klipe Áno, rozumiem hrá černoška alebo starší klip Horúca Láska hovorí o láske k rómke. Okrem toho aj pieseň Dýchaj sa zaoberá anorexiou a láskou rovnakého pohlavia. Tieto charaktery vznikli spontánne a skôr poukazujú na to, že on všetkých toleruje a je tomu otvorený.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár