Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Spevák Lukáš Adamec okúzlil fanúšikov nie len jeho hitom, ale aj dojemným videoklipom

Napísal na 3. júna 2022

Slovenský spevák prišiel tento rok okrem nového albumu plného hitov aj s dojemnými videoklipmi. Nová snímka Lukáša Adamca chytá za srdce množstvo fanúšikov a jeho tvorba tak získava čoraz väčší úspech.

Lukáš Adamec, ktorý je víťazom druhého ročníka súťaže Česko Slovenská Superstar z roku 2011, sa vrátil po takmer piatich rokoch na hudobnú scénu s viacerými hitmi. Na konci minulého roka spevák vydal nový album s názvom …na lepšie časy…. Ten obsahuje 13 skladieb, vrátane niekoľkých spoluprác s inými interpretmi. Nachádza sa tu napríklad duet s českou speváčkou Annou K., či Luciou Gibarti.

Videoklipy nového albumu

Spevák postupne odhaľuje videoklipy ku songom z jeho najnovšieho albumu. Prvý klip jeho kariéry ukázal svetu už v roku 2019, a to ku jeho jednej z najznámejších piesní Tancuj Mi. O rok neskôr, počas celosvetovej pandémie, si pripravil pre fanúšikov snímky ku piesni NAJVIAC a neskôr ku skladbe Život Je Boj.

Scéna z videoklipu ku piesni Tancuj Mi.
Scéna z videoklipu ku piesni Tancuj Mi. Zdroj: YouTube.com

Tento rok v januári predstavil videoklip ku piesni Zmiluj sa. Jeho posledné uverejnené video patrí piesni Áno, rozumiem, ktorá sa dostáva stále vyššie a dosahuje veľký úspech. Okrem týchto piesní plánuje obrazovo spracovať ešte ďalšie songy a podľa jeho slov sa máme na čo tešiť.

Áno, rozumiem

Posledný klip vydal umelec 29. mája, a to ku jednej z jeho osobnejších piesní – Áno, rozumiem. Nový videoklip Lukáša Adamca a celý text tejto piesne vychádza priamo z jeho hlavy, čo celému songu dodáva na výnimočnosti.

Videoklip je vykreslenie môjho vyznania. Vždy som chcel čiernobiely videoklip, ktorý bude k songu, ktorý pre mňa niečo znamená a má hĺbku. To sme v klipe zachytili. Pokoj, úprimnosť, uvedomenie, láska, radosť, nádej,“ približuje Lukáš Adamec o piesni.

Singel je pre speváka osobnejší najmä preto, že v ňom zachytáva pocity, myšlienky a svoje postoje k rozličným situáciám. Nový videoklip Lukáša Adamca mal byť podľa jeho slov vždy romantický, no zároveň ho chcel spraviť výnimočný a špeciálny. Podarilo sa mu to vďaka tomu, že do songu vložil svoj pohľad na vlastnú minulosť a zároveň aj budúcnosť.

Pri písaní tohto textu som si uvedomil, že nie som ľahký oriešok, a že už mám niečo za sebou a niečo si ťahám aj so sebou. Isto sa do tohto pocitu vedia vcítiť mnohí a možno aj mnohé. Odkaz je teda jasný – láska nepozná prekážky a treba za ňou ísť,“ spevák popisuje svoj pohľad, ktorý vložil do piesne.

Zdroj: Tlačová správa


Možnosti čitateľa