Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Lina Mayer sa s novou skladbou vracia do čias tanečných oldies

Napísal na 11. apríla 2021

Bývalá superstaristka Lina Mayer vydala pieseň Stratená, ktorou dáva jasne najavo jej ďalšie hudobné smerovanie. Nová skladba predznamenáva nový album, na ktorom aktuálne pracuje.

Rok 2020 dal speváčke spolu s jej tímom zabrať, chystali turné, ktoré sa však neuskutočnilo. „Práve preto som sa pustila do práce na nových skladbách. Odhliadnuc od vecí, čo sa dejú vo svete alebo v mojom živote, chcela som prostredníctvom hudby uniknúť a hľadať cesty, ako vyjadriť svoje pocity, emócie a zážitky kreatívnym a zábavným spôsobom,“ uvádza speváčka.

Nová skladba je prekvapivo v slovenčine, na rozdiel od tých, ktoré doposiaľ vydala. „S touto myšlienkou som sa pohrávala už dlhšie. Aj kvôli momentálnej situácii som o to viac chcela mať bližšie k ľudom, mojim fanúšikom a myslím, že slovenčina je jednoznačne cesta, vysvetľuje Lina, prečo prichádza so slovenskou skladbou práve teraz.

Rysuje sa nový album

Nová skladba nesie výrazný nádych popovej tanečnej hudby 80. a 90. rokov, no zároveň jej nechýba súčasný zvuk. Tento trend je v súčasnosti aktuálny aj v zahraničnej popovej hudbe. „Veľmi sa mi páči, aký smer nabral súčasný pop vo svete. Myslím, že skladba ma opäť posunula niekam inam,“ dodáva Lina.

Lina Majer Stratená
Lina Mayer vo videoklipe pesničky Personal Sky. Zdroj: YouTube

Ako pri všetkých doterajších skladbách, aj pri tejto je speváčka autorkou hudby a textu. Na skladbe hudobne spolupracovala aj s Lacom Rychtárikom a producentsky sa pod ňu podpísal Vlado „Randy“ Gnepa z nahrávacieho štúdia Basem3nt recording studio.

„Veľmi ma baví kontrast medzi hudbou a textom, vytvára to určité napätie v skladbe, je to niečo ako ,sad disco,“ hovorí Lina. Zároveň však nechce, aby poslucháči text vnímali ako smutný, práve naopak, je podľa nej veľmi vyrovnaný a silný. Niekoľko skladieb je hotových, niekoľko ďalších rozpracovaných, to je totiž jediné, čo momentálne my, hudobníci, môžeme robiť,“ uviedla na margo svojho nového albumu. Zatiaľ však nepoznáme presný dátum vydania ani jeho názov.

Košičanka Lina Mayer patrí medzi známe tváre súčasnej popovej hudby na Slovensku. Ako speváčka sa prvý raz ukázala v súťaži Česko Slovenská Superstar v roku 2009.

Pred dvomi rokmi vydala eponymný album (zväčša debutový album, ktorý nesie len meno interpreta – pozn. red.), kde zhromaždila všetky svoje doterajšie single ako Personal Sky, Don’t leave me now, NOTHING či So high. Skladba Personal Sky sa stala rádiovým hitom, pričom aj ostatné skladby si zaslúžili pevné miesto v slovenských playlistoch.

Zdroj: Tlačová správa, korzar.sme.sk, zn.sk,


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár