Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Jesenná depka? 8 naložených songov, vďaka ktorým ju roztancuješ

Napísal na 14. novembra 2019

Spomínate si na piesne ako Hot Stuff či In Those Jeans? Hity nášho mládí, ktoré vás zaručene dajú do pohybu.

Posúval sa čas, vonku je sychravo, teplota klesá a skôr sa stmieva. Keď cítite, že na vás lezie jesenná depresia, pichnite slúchadlá do smartfónu a nechajte telo hýbať sa v rytme nasledujúcich skladieb.

Gyptian – Non Stop

Nie, toto nie je hit Non Stop od Michala Davida. Jamajský reggae interpret Gyptian v roku 2013 uviedol album Sex, Love & Reggae a s ním aj nasledujúci song, ktorý vás roztancuje najmä od pása dole. Tanečnou inšpiráciou vám môžu byť slečny vo videoklipe, ktoré si to idú naozaj statočne.

Ginuwine In Those Jeans

Staršia, ale nie o to horšia, R&B pecka z albumu The Senior, z roku 2003 od amerického speváka Ginuwinea, je síce trochu pomalšia, no na kvalite jej to rozhodne neuberá. Presne preto je vhodná na vydýchanie sa alebo na senzuálny zvodný tanec, lebo „In Those Jeans“ vám to proste pôjde.

Ciara ft. Ludacris Ride

Rytmický počin americkej R&B/pop speváčky Ciary a rapera Ludacrisa už po prvých tónoch nabáda človeka k pohybu. Aj keď sa necítite ako profi tanečník/tanečnica, opäť môžete čo-to odkukať z Ciariných pohybov z videoklipu.

Daddy Yankee + Katy Perry feat. Snow Con Calma Remix

Tohtoročný track zaváňajúci letom znie v zremixovanej verzii trochu lepšie ako samotný originál. Singel je zaujímavý najmä vďaka anglicko-španielskemu prevedeniu. Na šmrnci mu dodáva aj spojenie hlasov, o ktoré sa postarala Katy Perry s Daddym Yankeem. Pieseň nájdeme aj na Portoričanovom albume, ktorý prekypuje reggaetonom v každej sekunde.

Sigala Give Me Your Love feat. John Newman, Nile Rodgers

Give Me Your Love vytvoril britský dídžej Sigala v roku 2016. Ako už napovedá názov albumu, z ktorého singel pochádza, automaticky by vám mal spraviť krajší deň. Keď k tomu pridáte zopár pohybov, máte vyhraté. Depka sa otáča a na päte odchádza.

Jesse Warren Shine

Jesse Warren, ktorý vystupuje pod pseudonymom Spektrem, vydal v roku 2013 pozitívnou energiou nabitý track s názvom Shine. Pri piesni sa dá veľmi rýchlo vyskákať z jesennej, pochmúrnej nálady. Býva súčasťou rôznych playlistov na cvičenie či behanie, keďže samotný song má silu odstrániť smútok či hnev a nakopnúť človeka.

Donna Summer Hot Stuff

Chuťovka z roku 1979 od Donny Summer, tiež známej ako Queen of Disco, poteší každého, kto má vrúcny vzťah k oldies but goldies. Donna Summer sa považuje za ikonu 70. rokov a rovnako aj jej piesne sú legendárne. Výnimkou nie je ani ongs Hot Stuff, pri ktorom vás začne mykať pár sekúnd po jeho začiatku.

David Guetta, Cedric Gervais & Chris Willis Would I Lie To You

Medzinárodná spolupráca dvoch dídžejov Davida Guettu a Cedrica Gervaisa so spevákom Chrisom Willisom, vyústila v roku 2016 do príjemného a dobre počúvateľného coveru skladby Would I Lie To You. Pôvodne ju naspievalo hudobné duo Charles & Eddie v roku 1992. Tento remake má na YouTube okolo 97 miliónov zhliadnutí a svojho času ho bolo často počuť z rádií.

Zdroj: YouTube, allmusic.com, genius.com, discogs.com


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár