Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 75

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 76
Hudobné svetové rekordy, z ktorých vám padne sánka
Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

TOP 7: Hudobné svetové rekordy, z ktorých vám padne sánka

Napísal na 24. marca 2021

Do Guinessovej knihy pribúdajú každoročne nové a nové svetové rekordy z rôznych oblastí života. Tie hudobné nie sú žiadnou výnimkou.

Rekordy zväčša popisujú najúžasnejšie výkony a úspechy, ktoré kedy kto dosiahol. Guinessova kniha je plná prekvapení. Nájdete v nej mnoho šokujúcich bizarností, pri ktorých sa budete chytať za hlavu. My sme sa zamerali na hudobné svetové rekordy a vybrali sme pre vás najlepších sedem, o ktorých sa oplatí vedieť.

1. Najhlbší podzemný koncert

V roku 2020 kanadská skupina Shaft Bottom Boys odohrala najhlbšie položený podzemný koncert na svete. Svoju 50-minútovú šou predstavili v hĺbke 1 893,8 metrov pod morom v bani Creighton Mine v Ontáriu. Tým sa zapísali do Guinessovej knihy rekordov. Hudobníci predstavili svoje vystúpenie v baníckych uniformách s bezpečnostnými prilbami. Celý koncert odohrali v bezpečí. Dokopy sa ho zúčastnilo 50 ľudí vrátane pracovníkov bane.

2. Prvý interpret hrajúci na každom kontinente

Aj heavy metalová skupina Metallica sa preslávila vo svete hudobných rekordov. Ako prvá totiž vystúpila na každom kontinente na Zemi. Za jeden rok dokázala odohrať minimálne jeden koncert na všetkých siedmich kontinentoch. Jedno zo svojich turné ukončili členovia kapely v decembri 2013 na Antarktíde, kde predstavili svoju tvorbu pred 120 vedcami.

3. Najdlhší názov albumu

Medzi bizarné rekordy zo sveta hudby sa jednoznačne zapísala anglická skupina Chumbawamba. Toto zoskupenie hudobníkov si môžeme pamätať vďaka hitu Tubthumping. Držiteľmi svetového rekordu sa však stali pre ich 13. album. Jeho názov totiž pozostáva zo 156 slov, čím sa stal albumom s najdlhším názvom. Samozrejme, nikto ho nevyslovuje v plnom znení. Všeobecne je známy ako The Boy Bands Have Won.

4. Najviac slov za sekundu

Eminem za svoju kariéru dosiahol a prekonal dokopy 11 rôznych svetových rekordov. Začiatkom roka 2020 zlomil vlastný rekord so skladbou Godzilla. Dokázal zarapovať obdivuhodných 224 slov za 31 sekúnd, čím vytvoril najrýchlejší rapový verš v histórii. Do Guinessovej knihy rekordov sa dostal taktiež v roku 2013 so skladbou Rap God, ktorá obsahuje 1 560 slov.

5. Prvý koncert vysielaný do vesmíru

Skupina The Beatles drží rekord za najpredávanejšieho interpreta všetkých čias už niekoľko rokov. Paul McCartney ale získal svoj vlastný tým, že sa stal prvým človekom, ktorého koncert vysielali do vesmíru. V roku 2005 sa jeho šou dostala 1,6 milióna kilometrov nad Zem pre dvoch astronautov s NASA. Hudobník prebudil posádku medzinárodnej vesmírnej stanice skladbou English Tea, ako aj klasikou Good Day Sunshine.

6. Najchladnejší koncert

Spevák Charlie Simpson prekonal rekord najchladnejšieho koncertu v histórii. Odohral 15 minút v -30°C v odľahlej dedinke Oymyakon nazývanej Pole of Cold na Sibíri. Cestoval štyri dni, aby sa dostal na toto najchladnejšie trvale obývané miesto na zemi. Býva tu tak mrazivo, že mobilné telefóny nefungujú a vriaca voda sa zmení na ľad za päť sekúnd.

7. Najkratšia skladba

Guinessová kniha rekordov v sebe skrýva aj zvláštne prvenstvá. Medzi ne určite patrí skladba s názvom You Suffer od britskej metalovej skupiny Napalm Death. S presne 1,316 sekundy sa stala najkratšou nahranou piesňou a zaradila sa medzi nezvyčajné hudobné svetové rekordy. Áno, znie to len ako buchnutie paličkami, výbuch a ticho, no aj napriek tomu ju skupina zvykne hrávať na koncertoch.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár