Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Adam Ďurica naživo v Rádiu Aetter: Nový album vyjde už tento rok

Napísal na 24. marca 2021

Adam Ďurica tvrdí, že hudba je pre neho ako časostroj. Novinka Medzi nami sa líši od jeho klasickej tvorby a má filmovú náladu.

Mandolína, Pravdupovediac alebo pieseň Neľutujem sú skladby, ktoré poznajú všetci a hneď ako si ich vypočujete, nebudete si ich vedieť prestať hmkať. Adam Ďurica sa zviditeľnil v prvom ročníku populárnej speváckej súťaže, kde sa prespieval medzi top 50 najlepších spevákov.

Neskôr sa mu podarilo nadviazať kontakt s renomovaným hudobným vydavateľstvom Universal Music, pod ktorým vydal svoj debutový album Cukor a Soľ ešte v roku 2006. Odvtedy sa teší nesmiernym úspechom a silnej fanúšikovskej základni, ktorá stále rastie. Tentoraz prichádza s novým singlom Medzi nami.

Nová skladba Medzi nami sa pomerne líši od spevákových najhranejších skladieb.Mením sa ja, tak ako aj veci okolo mňa alebo doba. To všetko nejakým spôsobom vplýva na citlivú umeleckú dušu a neskôr sa to premieta do umeleckej produkcie. Pociťujem, že každá životná zmena ovplyvní moju tvorbu, aj keď naďalej zostávam tým istým chalanom, čo napísal Mandolínu alebo Neľutujem,“uviedol Adam exkluzívne pre Rádio Aetter.

Tiež dodáva, že staré veci sa nedajú zopakovať a aj samotný spevák si zakaždým kladie nové výzvy.Výsledkom je dnešný Adam Ďurica, ktorý znie teda asi nejak takto,“ hovorí o svojej novej skladbe.

Nádherný text a neobyčajný šmrnc

Každého z nás zasiahla súčasná neľahká situácia súvisiaca s pandémiou, ktorá ovplyvnila život všetkých ľudí na svete. Výnimkou nie je ani Adam, pre ktorého, ako umelca, je náročné tvoriť silné skladby, akou je Medzi nami, práve v tomto čase.

Adam tiež dodáva, že momentálne funguje niekoľkými spôsobmi a jedným z nich je, že spolupracuje s viacerými textármi. Často sa vraj stane, že z niektorého textu cíti takú silnú atmosféru, ktorá ho okamžite vtiahne do seba. „Ja už len počujem melódiu, ktorá by vynikla pri danom texte a snažím sa ju vyšperkovať až do tej najlepšej podoby. Takisto to bolo aj pri tejto piesni,“ upresnil hudobník.

Prezradil, že na skladbe Medzi nami spolupracoval s textárkou Adrianou Pusztovou, ktorá napísala nádherný text a hudobným producentom Lacom Rychtárikom, ktorý aj predošlým piesňam dodal neobyčajný šmrnc.

Pred pár mesiacmi vyšla pieseň Pravdupovediac a teraz Medzi nami. Môžeme sa tešiť na nový album? Podľa Adamových slov je na ceste, no ešte sa pracuje na niekoľkých veciach. Môžem však smelo povedať, že album bude čoskoro. Mal by vyjsť ešte tento rok,“ potešil všetkých fanúšikov.

Hudba ako časostroj

Pre Adama má špeciálny význam každá z jeho piesní, a tak je to aj pri jeho najnovšej skladbe. „Keď sa započúvam do skladieb, vždy sa mi vybaví dané obdobie, v ktorom som skladbu tvoril. Stáva sa mi to aj pri piesňach, ktoré nie sú moje a vždy si vybavím, kde som práve vtedy bol, keď som ju prvýkrát počul alebo aký pocit vo mne vyvolala,“ prezradil spevák.

Pre mňa je hudba ako časostroj. Vždy sa môžem za jej pomoci preniesť naspäť do obdobia, keď som danú skladbu tvoril a môžem si opäť pripomenúť rôzne zážitky z tvorby,“ dodáva. Adam na záver tvrdí, že Medzi nami je špeciálna tým, že má podľa neho filmovú náladu.

Dúfame, že Adama Ďuricu uvidíme čoskoro aj naživo v Rádiu Aetter, no tešíme sa najmä na koncerty, keď vystúpi s gitarou v ruke. Sme presvedčení, že to bude famózne ako vždy.

Celý rozhovor nájdete tu:

Rozhovor s Adamom Ďuricom pre Rádio AETTER.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár