Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Hľadáte prácu? Len diplom nestačí

Napísal na 1. marca 2014

unnamed (2)Nezamestnanosť na Slovensku je v porovnaní s ostatnými európskymi krajinami stále obrovský a nekončiaci sa problém. Nedávno u nás stúpla až na 15%, čo je takmer o 10% viac ako v susednom Rakúsku alebo vyspelejšom Nemecku. 

Väčšinu nezamestnaných tvoria absolventi vysokých škôl. Možno to znie zvláštne, veď predsa oni sú tí, ktorí majú hlavy napumpované čerstvými vedomosťami a práve po nich by mal byť na trhu práce najväčší dopyt. No nie je to tak. Pýtate sa prečo? Zväčša im chýba prax, ktorú napríklad absolventi stredných odborných škôl majú.

Aj práve preto je potrebné, aby sa vysokoškoláci už počas štúdia zapájali, brigádovali, praxovali, stážovali… V skratke, boli aktívni. Študenti, budúci (ale aj súčasní) absolventi, rozmýšľate už nad tým, čo budete robiť po ukončení školy? Len diplom nestačí, tak si začnite budovať vlastnú kariéru už dnes. Čím skôr, tým lepšie.
unnamed    unnamed (3)

Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť a príďte sa pozrieť do Bratislavy na piaty ročník veľtrhu práce Profesia days, ktorý prináša nový koncept a taktiež rekordný počet vystaviteľov. Uskutoční sa 5. a 6. marca (streda, štvrtok) v Incheba Expo Bratislava. Hlavnou ideou bratislavského veľtrhu je nájsť si svoj ideálny job a stretnúť sa s potenciálnymi zamestnávateľmi.

Tento ročník bude výnimočný už spomínaným rekordným počtom vystaviteľov. Na najväčšom veľtrhu práce na Slovensku ich bude vyše 130 a hľadať budú zamestnancov v najrôznejších pracovných oblastiach.

Organizátori pripravili špecializované sekcie, vďaka ktorým bude orientácia na veľtrhu zaručene jednoduchšia. Keďže (ako sme už spomínali) obrovskú časť nezamestnaných na Slovensku tvoria čerství absolventi, nezabúda sa na nich a o prácu sa majú možnosť uchádzať v sekcii Absolventi. V spomínanej sekcii vystavovatelia ponúkajú skutočne širokú škálu pracovných miest, rôzne stáže a trainee programy (je si z čoho vyberať).

Sekcia Vzdelávanie ponúka možnosti ďalšieho vzdelávania a rozšírenia odborných znalostí. Okrem spomínaných sekcií môžete na veľtrhu naraziť napríklad aj na sekciu iTswarm, kde zamestnávatelia hľadajú posily v oblasti informačných technológií, na sekciu s názvom Maminkovo, ktorá je určená mamičkám po materskej dovolenke, ktoré maju problém s hľadaním si práce alebo na Všeobecnú sekciu, ktorá bude na veľtrhu tradične už piatykrát.

Program zahŕňa aj množstvo prednášok na rôznorodé témy, možnosť využitia kariérneho poradenstva a získanie praktických skúseností vo workshopových miestnostiach. Môžete sa tešiť na viacerých známych hostí. Účasť potvrdil napríklad scenárista Janko Gordulič, generálny riaditeľ RTVS Václav Mika alebo šéf Google Slovensko Rasťo Kulich.

Možno na záver ešte jedna potešujúca informácia pre študentov, ktorí sa na veľtrh chystajú prísť vlakom. Okrem toho, že celá akcia je úplne zadarmo, ušetríte aj na cene lístka a to až dvojnásobne (už aj zo zľavenej študentskej ceny). Stačí si v pokladni železníc vypýtať lístok Vlakom na Profesia days a na veľtrhu ho nechať opečiatkovať u organizátora.
unnamed (4)

Podrobnejšie informácie o programe a zaujímavostiach veľtrhu nájdete na stránke www.profesiadays.sk.

 Len škola nestačí. Ale to už vy určite viete.

unnamed (1)      unnamed (5)
Text: Karin Fronková