Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Festival Lumen oslavuje 30. narodeniny

Napísal na 22. mája 2022

Gospelový open air festival, ktorého prvý ročník sa uskutočnil v roku 1992, prinesie do centra mesta už tradične zaujímavý hudobný, kultúrny aj duchovný program. 3. a 4. júna sa tak v centre mesta stretnú zahraničné aj slovenské kapely a zaujímaví hostia sprievodného programu.

Headlinerom festivalu je austrálska formácia Planetshakers, na hlavnom pódiu vystúpia aj Good Weather Forecast (DE), Guvna B (GB) a Daniel Levi (EE).

Slovenskú hudobnú scénu bude reprezentovať obľúbená Sima Magušinová, kapela S hudbou vesmírnou, ale aj úspešný projekt Godzone. 30 ročná história festivalu je spojená s prehliadkou speváckych zborov, ktoré tento rok zastúpi Gospelfest.

Jubilejný ročník festivalu láka návštevníkov okrem hudobného programu aj na sprievodné podujatia pozostávajúce z prednášok a workshopov na aktuálne témy, ale aj z diskusií: Doktor má Filipa z medicínskeho prostredia, Bystriny s témou hoaxov a propagandy a Páter Peter, ktorého vypovedá moderátor Milan Zimnýkoval známy ako Junior

Gospelových nadšencov poteší Worship night s kapelami Timothy, Rods a Miťom Bodnárom.

„Vzhľadom na dlhoročnú festivalovú tradíciu je už samozrejmosťou, že sa na ňom stretávajú rôzne generácie a preto som veľmi rád, že aj tento rok otvoríme Rehoľnú kaviareň na Radničnom nádvorí, kde návštevníkov obslúžia kňazi, rehoľníci a rehoľné sestry. Rodiny s deťmi sú pozvané do detského kútika a na program, o ktorý sa postará obľúbený Braňo Jobus,“ dopĺňa Ján Holubčík SDB, riaditeľ festivalu.

Program Festivalu Lumen, ktorý sa uskutoční na Trojičnom námestí, je pre všetkých zadarmo, sprievodné podujatia sú spoplatnené. Viac informácií o programe a lístkoch nájdete na www.festivallumen.sk.

Označené ako

Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár