Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

V Trnave sa začína Májový kvet 2022

Napísal na 19. mája 2022

Trnava – Trnavčania aj návštevníci Trnavy sa môžu už od štvrtka 19. mája tešiť na podujatie Májový kvet, ktoré námestie v centre mesta doslova premení na kvetinový záhon. Príjemnú atmosféru doplnia sprievodné koncerty, workshopy a divadelné predstavenia.

Podujatie Májový kvet odštartuje vo štvrtok 19. mája o 8.00 hod. na Trojičnom námestí.Kvetinový trh prinesie do centra nespočetné množstvo kvetov, okrasných drevín, zeleninových sadeníc a voňavých byliniek. Každý, kto chce doplniť svoju záhradu, balkón či domácnosť o niečo zelené, by túto príležitosť rozhodne nemal vynechať,“ hovorí Veronika Majtánová z Mesta Trnavy, ktoré podujatie organizuje.

V Trnave sa začína Májový kvet 2022. Zdroj: folklorfest.sk

Program na víkend

Sprievodné podujatia odštartuje v piatok o 10.00 hod. kvetinový sprievod, na ktorom sa môžu zúčastniť aj deti. Tie budú môcť vyzdobiť seba aj svoje dopravné prostriedky či kočíky. Mesto pre ne tiež pripravilo interaktívne divadlo Kráľovstvo na povale od piatka do nedele vždy v ranných hodinách.

Kreatívnych návštevníkov potešia workshopy a tvorivé dielne v piatok, sobotu a v nedeľu o 15.30 hod. na Trojičnom námestí. „V piatok a cez víkend sú vždy o 17.00 hod. pripravené hudobné koncerty,“ pozýva Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Kvetinový trh prinesie do centra nespočetné množstvo kvetov. Zdroj: regiontrnava.sk

Pre fanúšikov divadla chystá kultúrne centrum Malý Berlín na Nádvorí predstavenie od škótskeho autora s názvom Malý sobík, ktoré bude v piatok večer. „Zároveň aj v Divadle Jána Palárika sú predstavenia každý deň o 19.00 hod. V nedeľu ráno bude aj divadlo pre deti s názvom Veľryba Gréta,“ dodáva Alexander Prostinák.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár