Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

City Aréna: Kedy sa môžeme tešiť na otvorenie?

Napísal na 6. marca 2015

City_Arena_Trnava_9TRNAVA. Už od septembra 2013 prechádzame okolo rozostavaného objektu City Arény v Trnave. Rok 2015 by mal byť konečne rokom odovzdania výstavby a slávnostného otvorenia. Hoci presný termín ešte stále nie je definitívny, s najväčšou pravdepodobnosťou ho môžeme očakávať koncom augusta až začiatkom septembra.

V trnavskom kraji je City Aréna jedna z najvýznamnejších investícií za posledné roky. Na mieste bývalého futbalového Štadióna Antona Malatinského sa buduje nový, lepší štadión, ktorý spĺňa všetky kritériá UEFA na hranie medzištátnych zápasov a bude slúžiť aj na kultúrno-spoločenské akcie. Kapacita bude približne 19-tisíc miest na sedenie, no v budúcnosti sa bude dať zvýšiť až na 30-tisíc. V komplexe sa bude nachádzať aj vyše tisíc parkovacích miest.

Okrem štadióna pribudne aj malé obchodné centrum. Má mať viac ako sto prevádzok – medzi nimi supermarket Billa, obchody H&M, Lindex, Camaieu, Tally Weijl, Guess, Armani Jeans, Reserved, Mohito, Orsay, Deichmann, obuv CCC, Intersport, Tchibo a mnoho ďalších. Okrem obchodov sa ráta aj s piatimi kinosálami, bowlingom, ručnou autoumyvárňou, či detským kútikom.

Posledné týždne je dosť diskutovaná otázka zastúpenia kníhkupectva v City Aréne. Martinius mal podpísanú zmluvu už od januára 2014, no nedávno bola zrušená. Momentálna situácia naznačuje, že Martinius nahradí kníhkupectvo Panta Rhei.

Do celého projektu boli vložené nemalé finančné náklady. Odhaduje sa, že ide až o 28 miliónov eur. Intenzívne aktivity smerujúce k slávnostnému aktu otvorenia nového štadióna, ktoré boli vyvíjané ešte minulý rok, sa vo veľkej miere utlmili. V máji 2014 sa objavila informácia, že do Trnavy by mal zavítať aj slávny Ajax Amsterdam, aby pri príležitosti otvorenia odohral prípravný zápas. Šesť mesiacov pred otvorením nič nie je potvrdené, takže zatiaľ ide len o dohady.

Konečne sa môžeme tešiť na prepojenie nadšenia zo športového zážitku s radosťou z nakupovania. A to na jednom mieste. O to väčšia radosť fanúšikov, že tento rozsiahly  komplex bude dokončený už o polroka.

City-Arena_Trnava__3__-_vizualizacia                                                                        Vizualizácia City Arény zvrchu

City-Arena_Trnava__5__-__vizualizacia                                                                                    Vizualizácia štadióna

Text: Karin Fronková
Zdroj: http://www.cityarenatrnava.sk/
Foto: http://www.etrend.sk/gallery/article/poorov-futbalovy-stadion-v-trnave-zacal-vystavbu.html?photo=5


Pokračovať v čítaní