Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Českí Mandrage posielajú do rádií nový singel „Brouci“

Napísal na 10. júla 2015

Už pred časom Mandrage dokázali, že majú k retro štýlu blízko a vedia ho fanúšikom naservírovať skutočne vynikajúco (viď ich obrovský hit Šrouby a matice).
Jedna z najžiadanejších festivalových kapiel a už rešpektovaní hitmejkeri českej popovej scény prichádzajú po dvoch rokoch s novým singlom, ktorý je tiež aj prvou ochutnávkou z pripravovaného albumu, ktorý by mal vyjsť už na jeseň. Posledný album Siluety posunul skupinu definitívne medzi českú popovú elitu, priniesol niekoľko úspešných singlov (Na dlani, Siluety, Tanči dokud můžeš), ako aj niekoľko nominácií v prestížnych hudobných anketách. Nasledovalo aj dizajnovo prepracované turné Siluety. Tento rok na jar pripravila kapela fanúšikom ďalšie, tentoraz nevšedne koncipované akustické divadelné turné O(d) začátku, kde netradičným, ba až divadelným spôsobom zmapovala celú históriu kapely. Pestrá pódiová show tak tentoraz ustúpila komornejšiemu spojeniu s divákom. Skladby, často zahalené v až jazzovo – swingovom kabáte, zožali veľký úspech a nepochybne kapele pribudnú noví fanúšikovia.Práve divadelné prostredie inšpirovalo Pepu Bolana, hlavného textára kapely, k napísaniu singlu Brouci. „Veľmi sa mi páčia staré texty z 50. a 60. rokov. Klasickí textári, ktorí dokázali z jednoho pocitu, či jednej sekundy v ľudskom živote urobiť skvelý song. Milujem napríklad texty J.Suchého. Tam hľadám inšpiráciu. Možno preto môžu Brouci pôsobiť na niekoho aj ako retro,” vraví Bolan.
Spolu so singlom kapela predstavuje aj videoklip. A ako to v prípade Mandrage býva zvykom, klip je dotiahnutý do najmenšieho detailu a výborne dokresľuje melodickú poetiku celej piesne. Réžie sa ujal dvorný spolupracovník kapely Tomáš Kasal (Filmheroes), ktorý je tvorcom všetkých klipov z albumu Siluety: „Mandrage sa vždy snažia prísť s niečím novým. Neboja sa experimentovať, skúšať nové veci. To sa mi na spolupráci najviac páči, vždy spolu rozmýšľame ako prekvapiť fanúšikov. A najmä je to skvelá banda, s ktorou je radosť nakrúcať,“ dodáva Kasal.

Označené ako