Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

BBMAs 2023 ovládla Taylor Swift a Morgan Wallen

Napísal na 27. novembra 2023

Prestížne udeľovanie hudobných cien BBMAs 2023 je za nami. Noc priniesla vystúpenia známych umelcov z rôznych krajín a množstvo nečakaných víťazov.

Billboard Music Awards je každoročné udeľovanie hudobných cien organizované americkým časopisom Billboard. História podujatia sa ťahá až do roku 1990, kedy sa konal prvý ročník. Celkovo 73 kategórii sa delí podľa hudobných žánrov.

Finalistov porota posudzuje na základe z predaja albumov a digitálnych skladieb, streamovania, vysielaní v rádiách, turné a spoločenskej angažovanosti. Víťazov niektorých kategórií vyberajú fanúšikovia na Instagrame časopisu Billboard.

BBMAs 2023

Billboard sa spojil so streamingovou spoločnosťou Spotify v segmente s názvom Fans First s cieľom priviesť fanúšikov bližšie a osobne k ich obľúbeným umelcom. Ceremoniál sa pritom vysielal online cez sociálne kanály časopisu. Vystúpenia sa konali na viacerých miestach pred očami fanúšikov.

Noc spríjemnili vystúpenia umelcov z rôznych kútov krajín. Na pódium sa postavila kolumbijská speváčka Karol G, kanadská speváčka Tate McRay či k-popové skupiny Stray Kids a New Jeans. Vianočnú atmosféru priniesla Mariah Carey s jej hitom All I Want For Christmas Is You, ktorým opäť obsadzuje hitparády.

Nominovaní a víťazi

Najviac nominácií získala hviezda Taylor Swift, ktorá si domov z potencionálnych 20 ocenení nakoniec odniesla polovicu. Vyhrala ceny za Najlepšiu ženskú umelkyňu, Najlepšieho umeleca Billboard 200 či Najpredávanejšieho interpreta. Vyrovnala sa tak rekordu kanadského rapera Drakea a spoločne majú obaja 37 ocenení BBMAs.

Tohtoročné Billboard Music Awards dominoval country spevák Morgan Wallen. Získal 11 cien a to aj za kategórie Najlepšieho mužského umelca, Najlepšieho country umelca alebo Najlepší country album. Umelec sa preslávil vďaka speváckej súťaži The Voice.

BBMAs 2023 Morgan Wallen
Country spevák Morgan Wallen získal až 11 ocenení. Zdroj: billboard.com

Dobre sa darilo aj mnohým ďalším interpretom. Speváčka SZA si domov odniesla štyri ocenenia. Miley Cyrus, Drake a Bad Bunny po tri. Svoje historicky prvé BBMAs cenu získala k-pop skupina New Jeans. Tá zožala tento rok obrovský úspech po tom, čo nahrala pieseň pre Majstrovstvá sveta v League of Legends.