Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Tate McRae s novým songom Exes pripravuje fanúšikov na nadupaný album

Napísal na 26. novembra 2023

Po veľkom úspechu jej posledného singlu Greedy sa Tate McRae rozhodla vydať ďalší teasovaný song Exes. Ten je predzvesťou nového albumu Think Later.

Tate Rosner McRae je 20-ročná kanadská speváčka a textárka, ktorá svoju hudobnú kariéru začala ešte v roku 2017. Vtedy pridávala malé útržky piesní na YouTube, kde sa mimo hudby venovala aj tancu. V roku 2019 podpísala svoju prvú zmluvu s vydavateľstvom RCA Records k piesni One day. Vydavateľstvo si ju získalo najmä vďaka tomu, že ju podporovali aj v jej tanečnej kariére.

Naposledy sme o nej mohli počuť vďaka piesni Greedy. Tá sa držala na prvých priečkach svetových hudobných rebríčkov viac ako týždeň. Greedy je taktiež prvou skladbou z jej nového albumu Think Later, ktorý vydá začiatkom decembra tohto roku. Exes je druhým singlom očakávaného albumu. Tate McRae ho vydala v piatok 17. novembra a cez nasledujúci víkend sa jej videoklipu podarilo získať viac ako 2,5 milióna zhliadnutí.

Na skladbe sa podieľal aj Ryan Tedder zo skupiny OneRepublic. „Napísali sme Exes v posledný deň, kedy sme robili na albume. Bolo to ako víťazná bodka na konci tvorby a s Ryanom sme ju napísali za 30 minút,” opísala kreatívny proces kanadská speváčka. V pesničke opisuje chyby, ktoré robí vo vzťahoch a aj niektoré z jej sebadeštruktívnych tendencií.

Tanečná výzva a svetové turné

Skladbu Exes Tate McRae promovala podobne ako jej predchádzajúci hit – útržkami refrénu na jej instagramovom a tiktokovom profile. K nemu vytvorila jednoduchý tanec, ktorý sa stal virálnym a ľudia si mohli užiť tanečnú výzvu pod hashtagom #kissestomyexes. Videá dosiahli na TikToku dokopy viac ako 20 miliónov zhliadnutí.

Tate McRae Exes
Na koncerte v New Yorku bude mať dvoch špeciálnych hostí, a to charlieonnafriday a Presley Regiera. Zdroj: livenation.com

Na oslavu nového albumu pripravila pre fanúšikov svetové turné pod názvom Think Later, ktoré bude prebiehať počas budúceho roka. Prvou zastávkou bude 14. apríla írsky Dublin a speváčka ho zakončí až 21. novembra na Novom Zélande. Koncertná šnúra celkovo obsahuje 54 zastávok a slovenskí fanúšikovia ju môžu vidieť aj 8. mája v Prahe.