Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Skupina Arctic Monkeys prichádza s novým album

Napísal na 6. decembra 2020

Arctic Monkeys na svojich sociálnych sieťach zdieľali nahrávku skladby 505 zo živého vystúpenia v Royal Albert Hall. Šou v roku 2018 znamenala comeback kapely, ktorá si dala na štyri roky pauzu.

Skladba 505 pochádza v poradí z druhého vydaného albumu Favorite Worst Nightmare a je absolútnym favoritom v rámci živých vystúpeniach kapely. Nie je teda žiadnym prekvapením, že si ju skupina vybrala ako teaser pre fanúšikov pred tým, ako vydali album.

Výťažok z albumu pôjde na dobrú vec

Album vyšiel 4. decembra 2020 a môžeme na ňom nájsť staršie, ale aj novšie piesne. V prípade, že by ste si ho chceli vypočuť, nájdete ho pod názvom Arctic Monkeys Live At The Royal Albert Hall.

Celý výťažok z predaja albumu poputuje spoločnosti War Child UK, ktorej pomôže vyrovnať deficit, ktorý by v roku 2021 mohol nastať. V číslach sa jedná až o 2 milióny libier, ktoré by im mohli v dôsledku pandémie chýbať. Financie využíva spoločnosť na chod a financovanie rôznych aktivít a pomôcok.

Album Live At The Royal Albert Hall obsahuje mix 20 skladieb od posledného albumu až po najstarší. Nájdete na ňom aj piesne ako Four Out of Five alebo debutovú pieseň I Bet You Look Good On The Dancefloor.

Samotný album je k dispozícii na limitovanom priehľadnom dvojitom vinyle, štandardnom čiernom dvojitom vinyle, dvojitom CD, ale aj digitálne. Priehľadná vinylová edícia je obohatená o exkluzívny plagát z koncertu a všetky formáty sú k dispozícii na oficiálnej webovej stránke kapely.

„7. júna 2018 sme odohrali veľmi špeciálnu šou v londýnskej koncertnej sále Royal Albert Hall. Celý výťažok z tejto pamätnej noci bol venovaný spoločnosti War Child UK. Peniaze poputujú na podporu životne dôležitej práce pri ochrane, vzdelávaní a rehabilitácii detí, ktoré zažili traumu a hrôzu z vojny,“ prezradili členovia kapely na svojej oficiálnej webovej stránke.

Spoločnosť War Child UK taktiež poskytujú rodinám balíčky potravín, domáce vzdelávacie balíčky, lekcie prostredníctvom aplikácie WhatsApp a e-mailu, ale aj hračky a knihy pre deti, ktoré uviazli v táboroch počas lock-downu, aby sa mohli naďalej hrať a učiť.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár