Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Aprílový UniCon sľubuje pestrý a zaujímavý program

Napísal na 12. apríla 2018

Herný festival UniCon otvorí svoje brány už tento piatok, 13. apríla 2018 v priestoroch bývalej základnej školy v Jame. Táto zóna hier, fantázie a oddychu bude všetkým nadšencom otvorená po celý víkend, vrátane nedele. Čo pre nás majú organizátori pripravené?


Priaznivcov tradičných, ale aj digitálnych hier nelákajú len samotné aktivity spojené s hraním. Mnohí „geekovia“ konečne môžu byť sami sebou nielen pri ich malých únikoch do virtuálnej reality, môžu vypustiť svoje pravé „ja“ z klietky aj pri zaujímavých seminároch, konferenciách a diskusiách, ktoré si organizátori UniCon-u pripravili.

Peter Konečný

Filmový kritik Peter Konečný

Oficiálne otvorenie je naplánované vo večerných hodinách a otvorí ho známy filmový kritik Peter Konečný, ktorý sa bude vo svojom vstupe venovať najlepším herným a technologickým reklamám. Počas všetkých troch dní „conu“ nás bude programom sprevádzať aetterák Daniel Szmolniczky.

Cyberith Virtualizer dokáže imitovať pohyb viacerých hráčov.

Cyberith Virtualizer dokáže imitovať pohyb viacerých hráčov 

Aktuálne trendy vo svete videohier tiež nezostanú nedotknuté. Od sobotného rána si budete môcť okrem iného obhliadnuť obsahy pre virtuálnu realitu Rift Playstation VR. Výnimočný zážitok vo forme Cyberith Virtualizer-u je na iných konvenciách nevídaný, no UniCon sa môže pýšiť rovno dvomi, vďaka čomu sa môžete tešiť aj na realistickú multiplayer skúsenosť.

Pokiaľ patríte k fanúšikom starších platforiem, ani vy nemusíte vešať hlavu. Organizátori mysleli naozaj na všetkých, preto si na svoje prídu aj nadšenci retra. Vďaka vzácnym klenotom z českej Retroherny, Slovenského múzea dizajnu, ale aj pomaly rastúceho depozitu budúceho trnavského Múzea hernej histórie bude tento rok k dispozícii zatiaľ najkompletnejší prehľad herných zariadení.

V Retroherni si prídu na svoje mladí aj starší.

V Retroherni si prídu na svoje mladí aj starší

Aby sme nezostali v len v tom digitálnom svete, druhé poschodie bývalej základnej školy nás prenesie do čias, kedy sme boli pri hraní závislí od svojej vlastnej fantázie, bez pomoci počítačovej grafiky. Máme samozrejme spoločenské a stolové hry. Návštevníci si budú môcť porovnať svoje schopnosti stratégie, logiky a dôvtipu pri 20 stoloch, ktoré sa stanú domovom vyše jednej stovke „offline“ hier. Ktorá hra bude tá vaša, Carrcasone, Monopoly, či staré dobré loďky? Pokiaľ by vašej fantázii tieto hry nestačili, máme pre vás pripravenú aj prehliadku live action role-play hier. Na UniCon-e  sa z vás teda môžu stať aj rytieri, krotitelia drakov alebo princezné, aj keď len na pár chvíľ.

Masové hranie v telocvični tento rok vystriedajú pódiové finále, miniturnaje a diskusie

Aby naše nadšenie bolo obohatené o nové poznatky zo života, teda aby sme hranie preniesli aj do reálneho, praktického života, hostia conu nás z pódií poučia, napríklad aj o tom, aké je to byť rodičom youtubera. Reč samozrejme padne aj o e-športe a o aktuálnom dianí v ňom, herná žurnalistika sa na pár chvíľ tiež stane hlavným topikom a dozviete sa aj tom, aké hry hrajú známe osobnosti. Diskusie patria k sérii menších podujatí, medzi ktoré sa tiež radia návštevníkmi očakávané mini turnaje. Menšie turnaje budú vyhradené však len niektorým hrám, na UniCon-e prebehnú výhradne finálové zápasy.

Ceny bude dražiť hráč a licitátor Andrej Bičan

 

Oproti minulému roku budú hráči motivovaní bojom o UniCoiny, menu, ktorou si vo veľkej záverečnej dražbe cien pod licitátorským kladivkom Andreja Bičana, môžu vydražiť čokoľvek, čo sedí k ich vkusu. Coiny bude možné okrem finálových umiestnení v turnajoch získať účasťou v rôznych aktivitách, súťažných kvízoch a plnením úloh priamo na mieste.


O pitie a jedlo bude taktiež postarané, vďaka organizátorom, študentom a pedagógom zo študijného programu Teória digitálnych hier z Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave, ktorí tento event organizujú už po tretí raz. Všetkých priaznivcov herného sveta očakávame s otvorenou náručou. Pre navodenie tej správnej atmosféry pripájame na záver zostrih z konvencie 2016. GL, HF!