Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 75

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 76
Alice Cooper: Rocková legenda vydala nový album Detroit Stories
Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!



107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Alice Cooper, nezastaviteľná rocková legenda, vydal nový album Detroit Stories

Napísal na 9. marca 2021

15 skladieb, viac ako 50 minút a 29 hudobných hostí. Alice Cooper nie je niekto, kto by sa rád nudil. Vo veku 73 rokov zverejnil svoj najnovší album Detroit Stories.

Vincent Damon Furnier, známy ako Alice Cooper, je americký rockový spevák, skladateľ a hudobník. Jeho kariéru, ktorá trvá už päť desaťročí, zdobí mnoho úspechov. Na svojom konte má 28 štúdiových a 21. sólových albumov.

Spevák potešil svojich fanúšikov  informáciou o novom albume už v novembri minulého roka, keď o tom napísal na svojom Instagrame. Krátko potom uverejnil na YouTube kanály cover piesne Rock&Roll od americkej rockovej skupiny The Velvet Underground. Aj tento cover môžete nájsť na jeho novom albume.

Kariéra dlhá pol storočia

Alice Cooper započal svoju hudobnú kariéru v roku 1964 s hudobnou skupinou s rovnakým názvom, Alice Cooper. Skupina sa v roku 1975 rozpadla, to ale neznamenalo koniec Cooperovej sólovej kariéry.

Živé koncerty speváka sa preslávili hlavne kvôli vizuálnemu prevedeniu. Používal gilotíny, elektrické kreslá, falošnú krv a hady škrtiče. Stal sa predstaviteľom shock rocku.

Jeho dlhú cestu hudobným priemyslom zdobí mnoho výrazných albumov i štýlových premien. Na najnovšom albume sa vracia k úplnému začiatku svojej produkcie a vzdáva na nej česť vtedajšej detroitskej scéne.

album detroit stories

Zdroj: YoTube.com

Originálne skladby a aj covery

„Bol som ovplyvnený chuťou detroitskej rockovej scény,“ povedal Cooper pre online magazín Rolling Stone. „Album sa môže pýšiť významnými hudobnými hosťami, ktorí boli významní v časoch najväčšej slávy mesta.“

Poháňaný múzou, ktorú v ňom vyvolalo pôsobenie detroitských skupín na scéne, zhromaždil ľudí ako Wayne Kramera (MC5) a Marka Farnera (Grand Funk Railroad), ale aj ostatných členov pôvodnej skupiny Alice Cooper, aby spoločnými silami vytvorili toto prepracované dielo. 

Na albume je 11 originálnych piesní. V prípade ďalších ide o covery. Konkrétne sú to skladby Rock&Roll, ktorá je pôvodne od skupiny The Velvet Underground. Sister Anne je pôvodne od skupiny MC5 a na albume nájdeme aj skladbu East Side Story, ktorú naspievali v roku 1966 Bob Seger & The Last Heard.

Ešte v decembri 2020 spevák na svojom YouTube kanály uverejnil cover pesničky Our Love Will Change The World od skupiny Outrageous Cherry, ktorá sa rovnako nachádza na novom albume.

15. mája 2020 Cooper zverejnil skladbu Don’t Give Up, ktorú venoval jeho fanúšikom. Posielal im silu na prekonanie ťažkého obdobia, ktoré so sebou priniesla pandémia koronavírusu. Pieseň pridal po menších úpravách na album, avšak s novým názvom Hanging By a Thread (Don’t Give Up).

Album Detroit Stories kritici označili ako „cestu späť“

Album Detroit Stories získal týždeň od zverejnenia všeobecne priaznivé recenzie. Na stránke Metacritic, ktorá hodnotí publikácie na základe priemerného hodnotenia na všetkých platformách, získala táto novinka 71%.

Kritik Gareth Williams z Wall of Sound ohodnotil album perfektným skóre 10/10, pričom uviedol: „Skalní fanúšikovia Alice Coopera prijmú tento album taký, aký je. Ako cestu späť ku koreňom mixu blues, jazzu, soulu, hard rocku, humoru a srdca.“

ZDROJ: YouTube, metacritic.com, metalplanetmusic.com, variety.com, rollingstone.com, allmusic.com, wallofsoundau.com


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár