Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Trnava podľahne pouličným jedlám

Napísal na 30. marca 2019

Posledný marcový víkend bude patriť streetfoodu. Trojičné námestie sa premení na parkovisko plné dodávok a stánkov s jedlom, ktoré si v bežnej reštaurácii objednáte len ťažko. Návštevníci si budú môcť pri dobrom jedle aj zasúťažiť alebo oddýchnuť pri hudbe.


Akcie zamerané na takzvanú pouličnú gastronómiu nie sú na Slovensku ničím výnimočným. Napriek tomu sa stále tešia veľkej popularite. Vo veľkej miere to môže byť aj tým, že ľudia od prírody milujú chutné jedlo, experimentovanie, a práve tieto dva aspekty spája streetfood dokopy. Predsa, nie každý deň si môžeš dať hot-dog s omáčkou, nachos, zeleninou alebo nejakú sladkú dobrotu.

Ak si milovník takéhoto druhu pokrmov alebo by si to chcel konečne skúsiť, tak 29.3-31.3 budeš mať na to šancu. FOOD FEST Trnava je druhý ročník festivalu pouličných jedál, ktorý bude na Trojičnom námestí. Okrem starých klasík ako burgery, či hot-dogy si môžu návštevníci pochutnať na slaných alebo sladkých palacinkách, trhancoch, domácich lokšách, zemiakových plackách, a inom.

Úvodná fotka festivalu Zdroj: Facebook

Súťaživé typy poteší aj to, že si v nedeľu budú môcť vybojovať vecné ceny alebo poukážky na jedlo vo vybraných stánkoch. Pre tých, ktorí chcú ovládnuť tanečný parket, si chalani z Kalafa’s Shuffle School pripravili workshop. Shuffle je druh tanca, pri ktorom človek zahŕňa T-krok v kombinácii s „bežiacim mužom“.

Zdroje: Youtube, Facebook, vice.com


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár