Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Pozvánky od 6. 4. 2015 do 12. 4. 2015

Napísal na 7. apríla 2015

Týždeň po sviatkoch nie je až tak bohatý na akcie ako sme zvyknutí, no predsa len je tu pár vecí, ktoré by ste si tento týždeň nemali nechať ujsť.

V stredu 8. 4. 2015 o 18.00 vás mladý talent Matej Vida všetkých pozýva na slávnostné otvorenie jeho prvej autorskej výstavy. Názov výstavy je Svoj svet. Všetci, ktorí jeho tvorbu poznajú, ale aj zvedavci, ktorí si chcú pozrieť kúsok umenia na vlastné oči, sú pozvaní do západného krídla Radnice na Hlavnej ulici. Budete mať možnosť vidieť prierez Matejovej tvorby od roku 2007, ale aj novú sériu malieb vytvorenú k výstave. Celá výstava potrvá do 28. 4. 2015. Pre verejnosť bude prístupná v utorky a štvrtky. Takže ak v stredu nestíhate, určite si v apríli nájdite aspoň trochu času a bežte sa pozrieť na Matejove obrazy.

______________________________________________________________________________________________________

Dočasný kultúrny priestor Berliner, ktorý sa nachádza na Pekárskej 40 v bývalom dome Akadémie vzdelávania, vás pozýva na besedu s Radoslavom Mizerom zo spoločnosti Solved. Beseda bude o tom, ako môžeme využiť zahraničné skúsenosti na to, aby sme spravili naše mestá lepšími miestami pre život. Na konkrétnych projektoch realizovaných jeho spoločnosťou v zahraničí dokonca ukáže príklady, ktoré by sa mohli aplikovať aj v Trnave. Beseda začína v stredu o 19.00. Podujatie pripravuje organizácia Wisemans. Vstup je voľný.
_______________________________________________________________________________________________________

Bratislavské divadlo Tandem zavíta prvýkrát do trnavského ArtKlubu. Toto talentované zoskúpenie mladých hercov sa nám predstaví s jednou so svojich úspešných hier. Niet človeka bez človeka je dramatická hra o dokonalom technickom pokroku, ľudskej identite a hodnote. Autorom je Martin Michael Benčič. Ak chcete vedieť viac, príďte sa pozrieť v stredu o 19.00 do Artklubu.
_____________________________________________________________________________________________________

V novembri 2014 sa v Bratislave konal už 15. ročník medzinárodného festival dokumentárnych filmov – Jeden svet. Z festivalu pre vás Artklub vybral nasledujúce dokumenty, ktoré odvysiela počas dvoch štvrtkových večerov 8. 4. a 16. 4. Túto stredu sa bude premietať 161>88 a dokument Kde sa vyrába Apple. O týždeň to budú Putinové hry a Nedotknuteľné prostitútky. Spoločnou témou všetkých 4 dokumentov je slovo „sloboda“. Každý z nich ukazuje, aká môže byť sloboda krehká, a hlavne, pre niektorých veľmi vzácna.
_______________________________________________________________________________________________________

V sobotu 11. 4. si nenechajte ujsť jedinečnú akciu s názvom Grafitti jam. Už od desiatej môže ktokoľvek prispieť na stenu na Špačinskej ceste svojim umeleckým dielom. Ževraj sa bude aj grilovať.
_______________________________________________________________________________________________________

Text: Karin Fronková