Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Ovládni Hviezdoslavov Brooklyn

Napísal na 5. decembra 2011

Stojíš pred tridsiatimi spolužiakmi. Po tvojej pravici sedí slovenčinárka. Trasú sa ti kolená, potíš sa, máš mokré dlane. Znovu si si musel vybrať jednu z tých hejtovaných básní, aby si ju predniesol a presvedčil pani v okuliaroch a štrikovanej zelenej veste, že ty si ten, kto by mal postúpiť do školského kola. A možno žiadnu trému nepociťuješ. Možno do školského kola naozaj postúpiť chceš a robíš pre to viac, než ostatní spolužiaci.

Tak, či onak, možno si si teraz spomenul na súťaž, ktorá každoročne priniesla prestíž tebe, tvojej hrdej učiteľke, škole a širokému okoliu. Teda, ak si bol taký hustý recitátor, že si vyhral národné kolo.

Hviezdoslavov Kubín dal každoročne možnosť mladým talentom ukázať svoje recitačné skillz. Ak si na to spomínaš, možno si spomínaš aj na to, že v tom čase vznikal v Čechách a na Slovensku trochu iný druh poézie. Z hudobnenej poézie.

PR videá k akcii nájdete tu.

Rap bol už od svojich začiatkov mnohými milovaný a zároveň mnohými nenávidený pre jeho nadávky. Dnes je ešte stále kontroverzným hudobným štýlom, ktorý sa však zmenil vo svojej forme a stal sa oveľa viac rozšíreným. Napriek tomu sa rýmami a rytmom nikdy neprestal odlišovať od poézie. A preto prišiel čas, aby sa spojili. Na začiatok bude stačiť jeden večer.

Príď 6. 12. do Čajky v Trnave a uvidíš, o čom je reč.

Už vieš, akým textom zrecituješ vo finále svojho súpera?

Hviezdoslavov_Brooklyn_Pravidla_final