Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

BRIT AWARDS 2015: Kto zvíťazil a komu sa podaril trapas?

Napísal na 26. februára 2015

digital_packshot_brits_1024_576_16550_thumb_940_528Prestížne hudobné udeľovanie cien Brit Awards 2015, ktoré sa konalo v stredu 25. februára, prinieslo mnoho prekvapení. Londýnsku O2 arénu ovládli hudobníci z celého sveta, avšak hlavne britskí umelci sa mali načo tešiť. 

Na nedávnom odovzdávaní cien Grammy bolo prekvapením, že spevák Ed Sheeran nezískal cenu za album roka. Avšak v stredu večer spevák vyhral hneď 2 ceny – Britský album roka a Britský interpret. Po veľkom úspechu neostal na suchu ani čerstvý nováčik Sam Smith, ktorý si odniesol cenu za nováčika roka a  špeciálne ocenenie, ktoré udeľujú medzinárodne najúspešnejšiemu umelcovi roka – Brits Global Success Award.

Najlepšou britskou speváčkou sa stala Paloma Faith, ktorá má na svojom konte piesne ako Only Love Can Hurt Like This a Changing. Americká speváčka Taylor Swift, ktorá hviezdi v hudobných rebríčkoch s každou piesňou, čo vydá, získala prvú cenu Brit Awards za Medzinárodnú interpretku roka. V rovnakej mužskej kategórií zvíťazil autor megahitu Happy, Pharrell Williams.

Najlepšou piesňou roka sa stala chytľavá Uptown Funk, za ktorou stojí Mark Ronson v spolupráci s Brunom Marsom. Britskou kapelou roka sa stala skupina Royal Blood. Cenu Medzinárodná kapela získala skupina Foo Fighters. Samozrejme, medzi ocenenými nechýbali ani miláčikovia sveta One Direction, ktorí si prebrali cenu za Najlepší britský videoklip k piesni You and I. Avšak chlapci sa ocenenia zúčastniť nemohli a tak ju prevzal sám veľký Simon Cowell.

 Večer sprevádzalo svojimi vystúpeniami množstvo interpretov, medzi ktorými nechýbali Kanye West, Paloma Faith, Taylor Swift, George Ezra, Take That či Madonna. Práve hudobnej ikone ako je Madonna sa podaril menší trapas na pódiu. Avšak  správna umelkyňa sa nezaprie a speváčka dokázala pokračovať vo svojom vystúpení s noblesou.

Víťazi Brit Awards 2015

Best British Male Solo Artist – Ed Sheeran
British Group – Royal Blood 
International Female Solo Artist – Taylor Swift 
Best British Female Artist – Paloma Faith
BRITs Global Success Award – Sam Smith 
International Male Solo Artist – Pharrell Williams 
British Single – Mark Ronson ft Bruno Mars ‘Uptown Funk’ 
International Group – Foo Fighters
British Breakthrough Act – Sam Smith 
British Artist Video Award – One Direction 
MasterCard British Album of The Year – Ed Sheeran ‚X‘

Autor: Michaela Gálfiová

Zdroj: nme.com, hudba.sk, brits.co.uk


Pokračovať v čítaní