Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Veľké finále hneď dvoch seriálov!

Napísal na 26. februára 2015

Nič netrvá večne. A platí to aj v seriálovom svete. V USA totiž odvysielali záverečné diely dvoch úspešných seriálových titulov.

6MKv_mentalista_patrick_jane  Prvý zo spomínaných seriálov, The Mentalist (Mentalista), sa nakrúcal celkovo sedem sezón. Odohrával sa v slnečnej Kalifornii a zobrazoval príbeh o súkromnom konzultantovi, ktorému sériový vrah, známy ako Red John, zabil ženu a dcéru. Vďaka svojim schopnostiam pracoval pre úrad vyšetrovania a bol mimoriadne cenný pri vyšetrovaní a uzatváraní prípadov. Mal svojské a dosť netradičné metódy, ktoré mu však vždy pomohli dolapiť zločincov, no nie vždy s nimi súhlasili aj jeho kolegovia. Bol skúseným manipulátorom myšlienok a ľudského správania. Videl do ľudí a doslova v nich čítal. Bol arogantný a drzý. Klamal, keď sa mu to hodilo, zákon mu bol ukradnutý a išlo mu iba o spravodlivosť. Práve tieto jeho vlastnosti robili seriál originálnym a iným spomedzi ostatných seriálov tohto žánru. Počas celého seriálu pátral po vrahovi svojej rodiny a hľadal hocičo, čím by sa posunul ďalej, predovšetkým bližšie k jeho nepriateľovi. Bola to šiesta séria, ktorá rozlúskla jediný prípad, ktorý nedokázal vyriešiť a dala mu konečne odpoveď na otázku, kto stojí za smrťou jeho milovanej ženy a dcéry. Zvyšné časti seriálu už boli nasadené do úplne nového prostredia s novými tvárami. Do deja tak vstúpila činnosť FBI, no pokračovali v ňom aj hlavní predstavitelia seriálu. Niektorí však odišli alebo si zahrali už len vedľajšie úlohy.

Predstaviteľ hlavného hrdinu seriálu Simon Baker (v seriáli Patrick Jane) sa vyjadril, že neverí, že by niekedy mohol urobiť ešte niečo, čo by mohlo byť čo i len spolovice také úspešné ako práve Mentalista. Priznal sa tiež, že taký veľký úspech u divákov aj u kritikov ho poriadne zaskočil a vôbec s ním nepočítal. Každý jeden deň účinkovanie v seriáli užíval naplno, pretože vedel, že nič netrvá večne, a tak aj Mentalista tu navždy nebude. V súčasnosti sa jeho slová stali skutočnosťou a nakrúcanie seriálu sa skončilo.

 

17547511  Druhý seriál netreba predstavovať. Stačí spomenúť mená ako Charlie, Alan a Jake a každý okamžite vie, že ide o sitcom Dva a pol chlapa. Žiaľ, aj ten sa dočkal svojho konca. Dožil sa dvanástich sérií, avšak ku koncu už jeho sledovanosť klesala a na popularite mu ubral aj odchod hlavného predstaviteľa Charlieho Sheena (v seriáli ako Charlie Harper), ktorý stvárnil starého mládenca užívajúceho si slobodný a bezstarostný život plný alkoholu, hazardu, a, samozrejme, krásnych žien. Zo seriálu odišiel po nezhodách s vedením. Napokon ho po ôsmich rokoch účinkovania v úspešnom sitcome nahradil nemenej známy herec Ashton Kutcher (v seriáli Walden Schmidt). Ku koncu sa zo seriálu vytratil aj najmladší z chlapov, seriálový Jake, ktorého stvárnil Angus T. Jones. Do záverečnej šou sa však nakoniec vrátil. Jediný, kto zostal verný celému seriálu až do konca, a tiež svojej postave večného smoliara bol Jon Cryer alias Alan Harper. Počas nakrúcania sa v seriáli objavilo niekoľko známych hereckých hviezd. Hneď v prvej sérii sa v celej svojej kráse ukázala kráska Megan Fox. Ďalej si účinkovanie vyskúšali ešte Mila Kunis, kontroverzná speváčka Miley Cyrus či v absolútnom závere aj Arnold Schwarzenegger.

Návrat Charliemu do záverečného dielu ponúkli, no on odmietol. Mal sa objaviť v úplne poslednej scénke, kde by sa otočil k publiku a šialeným spôsobom by vysvetľoval nebezpečenstvá plynúce z užívania drog, ktoré ale platia len pre priemerných ľudí. Fanúšikovia sa tiež dozvedia, že Charlie napokon žije. V závere sa objaví postava pripomínajúca Charlieho, na ktorú spadne klavír. Ten následne spadne aj na samotného tvorcu seriálu Chucka Lorreho.

Vyzerá to asi takto:

Na vrchole bol sitcom s druhou sériou, keď ho sledovalo v USA v priemere 16 miliónov divákov.

zdroj: www.markiza.sk, www.medialne.etrend.sk

text: Martin Zachar

 


Pokračovať v čítaní