Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

TVaT 2015 s Aetterom: Prvý deň workshopov a príležitostí

Napísal na 9. novembra 2015

Kvalitné prednášky, motivačné diskusie a stretnutia s ľuďmi z praxe. Fakulta masmediálnej komunikácie sa opäť zapojila do  projektu Týždňa vedy a techniky. Od pondelka do piatka môžete navšíviť workshopy od skillerov z viacerých oblastí – marketing, médiá, mediálna výchova či digitálne hry. A dá sa z čoho vyberať!

Už siedmy rok organizuje toto podujatie Mgr. Vladimíra Jurišová, PhD., ktorá tvrdí, že tento raz je počet prednášok rekordný, a to až 26. Na kvalite to však neuberá, každý zo študentov si príde na svoje.

Pondelok odštartoval zástupca Ringier Axel Springier Jakub Pokorný prednáškou na tému ,,Prečo netočiť videá na výšku.“ Skúsený kameraman, strihač, ktorý pracoval pre televíziu Nova povedal aj o tom, prečo si myslí, že online spravodajstvo bude onedlho viac sledované ako televízne.

Redaktor: Peter Žember

 

doba mobilova

Jakub Gombár z agentúry GoUp

Ani vy ste nestihli byť na dvoch miestach naraz? Nevadí. My sme sa prišli pozrieť  do druhej budovy FMK, kde predstavil Jakub Gombár, špecialista z online agentúry GoUp, tému Doba mobilová.  Čísla a grafy, mobilné aplikácie a smartfóny, to bola diskusia pondelňajšieho dopoludnia. Podľa najnovších štatistík ľudia s mobilmi zaspávajú, obedujú, dokonca 31% ich používa aj pri rande s priateľom/-kou.
Najviac dokumentujú rodinné príležitosti a dozvedieť ste sa mohli aj to, že na Facebooku je mesačne 1.5 miliardy ľudí. Informácií bolo veľa a od človeka z praxe pre študentov je to najlepšie, čo fakultný priestor môže ponúkať.

Pavol Minár z Istropolitana Ogilvy si v rámci praktického týždňa pripravil pre študentov seminár s názvom Kríza a reklama. 

Rozhovor od redaktorky Dariny Martákovej si môžete vypočuť tu:

Dnešný deň zakončili úspešne Janette Štefánková a Ľubomír Bajanik z RTVS na prednáške s názvom Moderátor spravodajstva RTVS, čítacia tvár alebo dôležitá súčasť spravodajského tímu? 

Redaktorka: Peťa Pupalová

 

Príležitosti pokračujú aj zajtra a my vám prinesieme ďalšie reportáže z prednášok.


Pokračovať v čítaní