Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Rok 2013 – rok novej hudby

Napísal na 31. marca 2013

Tri mesiace roka 2013 sú nenávratne za nami, ale určite nie je dôvod za nimi smútiť. Práve naopak, prvá štvrtina tohto roka bola viac než úspešná, najmä čo sa týka novej hudby. Každý mesiac sa v obchodoch objavilo množstvo titulov, ktoré si zaslúžia viac než jedno počutie.
Začali ste v tom, čo kedy vyšlo, strácať prehľad? Nemusíte sa báť, Rádio Aetter pre vás pripravilo stručný prehľad albumov, ktoré by vám doma určite nemali chýbať. 

 

 

ArcEVERYTHING EVERYTHING – ARC
Dátum vydania: 14. január 2013

Arc je v poradí už druhým štúdiovým albumom britskej indie popovej formácie Everything  Everything.
Zatiaľ z neho vyšli tri single: Cough Cough, Kemosabe a Duet.

 

 

 

Holy-FireFOALS – HOLY FIRE
Dátum vydania: 11. február 2013

Veľmi vydarený album úspešnej kapely Foals vyšiel ešte len vo februári tohto roka a už z neho stihli vydať tri single: Inhaler, My Number a Late Night.
Kvalitný zvuk tejto anglickej gitarovky vás určite nenechá chladným a nezostáva nič dlžný svojim predchodcom Antidotes a Total Life Forever.

 

 

 

Hurts Exile

HURTS – EXILE
Dátum vydania: 8. marec 2013

Druhý štúdiový album anglického syntpopového dua Hurts pokračuje v tom, čo úspešne začal ich debut Happiness.
Singel Miracle znie v rádiách už dlhší čas. V poradí druhou skladbou, ktorá bude túto kapelu reprezentovať, sa stane pieseň Blind, ktorá má vyjsť 12. mája.
Ako headlineri festivalu Electronic Beats sa Hurts predstavia 19. apríla v Bratislave.

 

 

David-Bowie-The-Next-Day1

DAVID BOWIE – THE NEXT DAY
Dátum vydania: 8. marec 2013

V prípade Davida Bowieho ide už o dvadsiaty štvrtý album vydaný počas jeho plodnej hudobnej kariéry.
The Next Day opäť prináša 14 nových skladieb, ktoré sú zárukou úspechu. Album pôsobí veľmi vyrovnane a funguje už od prvého počutia.
Single, ktoré sme mali možnosť vypočuť si ešte pred samotným vydaním albumu nesú názov Where Are We Now? a The Stars (Are Out Tonight).

 

 

The 20 20 Experience

JUSTIN TIMBERLAKE – THE 20/20 EXPERIENCE
Dátum vydania: 15. marec 2013

Justinov fenomenálny návrat na hudobnú scénu snáď ani netreba bližšie komentovať. Správy o jeho novom albume či videoklipoch sa na nás valia zo všetkých médií ako lavína a niekedy to vyzerá, akoby sa Justin snažil dohnať zameškaný čas, ktorý strávil pred filmovou kamerou a nie v nahrávacom štúdiu na či na pódiu.
Svoje pôsobenie na hudobnej scéne však prehodnotil v správnom čase, čo dokazujú aj jeho umiestnenia na popredných priečkach všetkých významných hitparád.
Oba doposiaľ vydané single, Suit & Tie a Mirrors, sa stali v momente celosvetovými hitmi.

Depeche-Mode-Delta-Machine

 

DEPECHE MODE – DELTA MACHINE
Dátum vydania: 22. marec 2013

Trinásty štúdiový album anglickej formácie Depeche Mode nám prináša 13 nových skladieb, ktoré skoro všetky pochádzajú z pera Martina Gorea.
Celá nahrávka sa nesie na vlnách synthpopu s prvkami alternative dance.
Depeche Mode už o niekoľko dní zavítajú aj do Bratislavy, kde sa 25. mája predstavia na štadióne Pasienky. Na koncerte chcú predstaviť najmä nový album, ale fanúšikovia si určite budú mať možnosť vypočuť aj staré dobré „depešácke“ hity.

 

In LovePEACE – IN LOVE
Dátum vydania: 25. marec 2013

Peace je momentálne jedna z najúspešnejších indie rockových kapiel súčasnosti. Ich dlho očakávaný album In Love vyšiel len pred pár dňami a už si získal fanúšikov po celom svete.
Ich veľmi úspešné EP Delicious, ktoré táto štvorica z Birminghamu vydala v septembri minulého roka, ohlasovalo, že v blízkej budúcnosti budú udávať trendy na alternatívnej scéne. A všetky proroctvá sa do bodky naplnili.
Ich prvý singel z albumu In Love dostal názov Follow Baby.
Pokiaľ ste o tejto kapele ešte nepočuli, nastal najvyšší čas to zmeniť.

 

Comedown Machine

THE STROKES – COMEDOWN MACHINE
Dátum vydania: 26. marec 2013

Comedown Machine je piatym štúdiovým albumom americkej indie rockovej kapely The Strokes.
Nasledovník albumu Angles nám ponúka 11 nových skladieb, ktoré fanúšikovia privítali s veľkým nadšením, čo dokazujú aj jeho umiestnenia na prvých priečkach albumových hitparád po celom svete.
Štýl, ktorým sa chce kapela naďalej uberať, ohlásil koniec koncov aj ich prvý singel All The Time, ktorý sme mali možnosť vypočuť si už niekoľko týždňov pred vydaním samotného albumu.

 

Zatiaľ to naozaj vyzerá tak, že rok 2013 bude silným rokom, najmä čo sa týka novej hudby. Každú chvíľu sa na hudobnej scéne objavia nové kapely či informácie o tom, že naopak nejaké stálice sa rozhodli zavrieť do štúdia a nahrať novú štúdiovku.
V najbližšej dobe môžeme očakávať napríklad nový album Toma Odella, Milesa Kanea či kapely 30 Seconds To Mars.
V nahrávacom štúdiu sú aj skupiny The Wombats, Arctic Monkeys, The Kooks, Arcade Fire alebo The Horrors.

Text: Lenka Molnárová


Pokračovať v čítaní