Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Hviezdy proti ebole

Napísal na 18. novembra 2014

band-aid-30-logoProjekt s názvom Band Aid spojil svetové hviezdy populárnej hudby. Známe popstars sa rozhodli spolu zaspievať pieseň s názvom „Do they know it’s christmas?“ s charitatívnym podtónom. Cieľom je vyzbierať peniaze, ktoré pomôžu riešiť problém eboly v Afrike.

Projekt Band Aid nie je vo svete žiadnou novinkou. Zoskúpenie, pôvodne založené na pomoc v boji proti hladu v Etiópii, vzniklo už v roku 1984. Toto je jeho štvrtá verzia.

Nahrávania sa zúčastnili mnohé známe spevácke stálice ako Bono z U2, Chris Martin z Coldplay, Seal, Paloma Faith či skupina Underworld. Projekt podporila aj mladá krv. S ostrieľanými spevákmi si zaspievala aj skupina One direction, Sam Smith, Ed Sheeran alebo Ellie Goudling. Tvorcovia projektu nezabudli ani na youtubové celebrity Alfieho Deyesa či Joeho a Zoe Suggových.PAY-Band-Aid-30-recording

Video bolo prvýkrát odvysielané v nedeľu počas speváckej súťaže vo Veľkej Británii, no nemusí ísť o finálnu podobu videoklipu. Digitálnu verziu piesne si môžete kúpiť už dnes, fyzicky vyjde 8. decembra. Na streamovacích službách ako Spotify bude song dostupný až v januári. Celý výťažok z predaja pôjde na pomoc v boji proti ebole.

Neoficiálny videoklip si môžete pozrieť tu:

Text: Karin Fronková