107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Mbappé je zranený. Ako sa Real Madrid vyrovná s absenciou hviezdy?

Napísal na 3. októbra 2024

Kylian Mbappé utrpel zranenie stehenného svalu, čo znamená komplikácie pre Real Madrid. Počas zápasu proti Deportivu Alaves bol vystriedaný v 80. minúte.

Kylian Mbappé nedohral utorkový zápas Realu Madrid proti CD Alaves (3:2) kvôli diskomfortu na ľavej nohe. Tréner Carlo Ancelotti pôvodne uviedol, že Mbappé bol vystriedaný pre únavu, no vyšetrenia odhalili vážnejšie zranenie stehenného svalu.

„Biely balet“ sa tak bude musieť zaobísť bez svojho kľúčového útočníka, ktorého absencia môže trvať až tri týždne. Ako uvádza portál sportnet.sme.sk, Mbappé, ktorý v deviatich súťažných dueloch za Real strelil sedem gólov, si na svoj premiérový „veľký zápas“ v španielskej La Lige pravdepodobne ešte nejaký čas počká.

Ako nahradiť Mbappého?

Pôvodne si všetci mysleli, že jeho striedanie bolo len preventívne, no vyšetrenia odhalili zložitejší problém. Pred trénerom Carlom Ancelottim teraz stojí rozhodnutie: buď zachová útočnú trojicu a nahradí Mbappého mladým brazílskym talentom Endrickom.

Ako uvádza portál sita.sk, druhá možnosť je, že sa vráti k osvedčenému systému z minulej sezóny, v ktorom sa vpredu pohybovali Vinícius Júnior a Rodrygo, pričom za nimi hrali štyria hráči záložnej formácie. V tom prípade by mohli nastúpiť Luka Modrič, Arda Güler alebo čerstvo vyliečený Eduardo Camavinga po boku Federica Valverdeho, Auréliena Tchouaméniho a Judea Bellinghama.

Prvý zápas bez hviezdneho francúza

Prvý veľký test pre Los Blancos v tejto sezóne sa odohral 29.9.2024. El Derbi Madrileño na Metropolitano sľubovalo vzrušujúci futbalový zážitok, ale vyskytli sa nejaké incidenty zo strany fanúšikov Atlética.

Naším hlavným záujmom bolo, ako Carlo Ancelotti zloží základnú jedenástku na tento derby zápas. V útoku chýbal Kylian Mbappé, takže gólové povinnosti boli na Vini Jr. a Rodrygovi. Ako uvádza portál halamadrid.sk, otázne bolo, či zvolí formáciu 4-4-2 alebo 4-3-3, no ako sám Ancelotti uviedol na tlačovej konferencii, nakoniec to nebolo najdôležitejšie.

Kylian Mbappé
Atlético bolo v uplynulej sezóne jediným tímom, ktorý dokázal zdolať Real Madrid. Zdroj: Flickr.com, Pixabay.com

El Derbi Madrileño

Futbalisti Realu Madrid remizovali v nedeľnom (29.9.2024) šlágri ôsmeho kola španielskej La Ligy na ihrisku mestského rivala Atlética 1:1. Bod pre domácich zabezpečil Ángel Correa, ktorý vyrovnal v piatej minúte nadstaveného času. Real sa nachádza na druhej priečke a na vedúcu Barcelonu, ktorá prekvapujúco prehrala na pôde Osasuny 2:4, stráca len tri body. Atlético je tretie, pričom za úradujúcim majstrom zaostáva o dva body.

Hlavný rozhodca po góle Realu Madrid prerušil zápas po tom, ako domáci ultras začali hádzať rôzne predmety, vrátane zapaľovačov, smerom k bráne Thibauta Courtoisa. Tréner Atlética Diego Simeone a hráči Koke a José Giménez sa snažili upokojiť fanúšikov za bránou Realu. Arbiter následne poslal hráčov do šatní a hra sa obnovila po približne 20-minútovej prestávke.