Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Rádio Aetter oslávilo svoje tri roky na frekvencii

Napísal na 2. decembra 2023

V novembri pred troma rokmi sa pre rádio Aetter začala nová kapitola. Kapitola, kedy sme začali vysielať prvýkrát na frekvencii a získali tak titul prvého študentského rádia na frekvencii. Toto výročie sme oslávili v podaní výročného vysielania.

Ladíme s vami. Vždy a všade, a to už tri roky! Ako je už zvykom, rádio Aetter 17. novembra oslavovalo tentokrát už tretie výročie vysielania na frekvencii. Počas celého dňa prebiehali v našom rádiu rôzne aktivity, a to od spoločného teambuildingu až po vstupy bývalých moderátorov a redaktorov.

Celý deň bol nabitý dobrou a nostalgickou energiou, ktorú sme sa snažili priblížiť aj vám cez vysielanie do Trnavy a okolia. Ak ste toto výročné vysielanie ale premeškali, nemusíte sa báť, najzaujímavejšie momenty vám prinášame aj v tomto článku.

Novostarí hostia

V špeciálnom vysielaní na úvod nechýbali ani staré hlasy. Medzi nimi sa objavili napríklad Dáša Omastová, Ľubica Janáčková alebo Lukáš Dzivý, ktorí spomínali na staré časy rádia ešte predtým, ako vysielalo na frekvencii. Porozprávali aj o tom, ako to vyzeralo, keď bol Aetter ešte len online.

Rádio Aetter
Starí moderátori sa zhodli na tom, že práca v študentskom rádiu Aetter im dala skvelé skúsenosti. Zdroj: Martin Palkovič

Hostia tiež poukázali na benefity, ktoré im rádio Aetter dalo a porozprávali o tom, ako ich sprevádzalo počas študentských dní. Okrem nostalgie tu bolo aj veľa smiechu a dobrá nálada.

Prvé vysielanie na frekvencii

Hneď potom prišiel Kiko, ktorý predstavil mená a hlasy, ktoré sme ešte donedávna mohli v rádiu Aetter počuť. Marika Tisoňová, Patrícia Prašovská, Ivan Funtek a Ema Beňová. Táto štvorica okrem absolvovania rannej rozcvičky popísala aj ich prvé chvíle vysielania na frekvencii.

Kiko si pripravil aj niekoľko starých vstupov, ktoré si spoločne vypočuli a priblížili, čo sa vtedy dialo. Zdroj: Martin Palkovič

Práve oni boli totiž prví, ktorí v tento deň vysielali. Okrem stresu opisovali aj na radosť, ktorú v tom momente prežívali, ale aj na chyby, ktoré spravili. „Ja som bola v totálnom strese a spravila som asi kilometrovú prestávku. Smiali sme sa, že by sa tam zmestil aj kamión,“ popisuje Marika so smiechom. Začiatok bol pre nich teda veľmi napätý a plný stresu, ale stál za to.

Stará dvojka

Keď sa spomína smiech a dobrá nálada, nesmie chýbať ani dynamická a vtipná moderátorská dvojica – Viki a Mirco. Bianka a Bruno tesne pred obedom privítali práve Viktóriu Hudákovú a Miroslava Kapca, s ktorými sa bavili o škandáloch.

Dvojica si tiež zaspomínala na svoje staré časy počas spoločných vysielaní, no nevynechala ani aktuálne vysielanie alebo ich spoločne strávený čas v rádiu, ale aj mimo neho.

Chyby počas vysielania

Okrem starých hlasov počas výročného vysielania sme privítali v našom rádiu aj novšie. Na obed prišla Jasmína, ktorá sa pozrela do histórie na chyby moderátorov počas vysielania, a tiež aj na tie svoje. So smiechom predstavila niekoľko ukážok a príbehov za nimi.

Nielen rádio

Čo ti napadne ako prvé, keď sa povie rádio Aetter?“ opýtala sa Nikol. „Rodina. Aj keď tu už nie som asi päť rokov, no stále to pretrváva,“ odpovedal Filip Myslík, ktorý bol jeden z hostí.

Či už redaktori, moderátori alebo webredaktori. Či starí alebo noví. Nie sme len rádio. Spolu tvoríme rodinu, s ktorou na frekvencii ladíte už tri roky!

Počas celého dňa sa spomínalo na začiatky rádia a zábavné momenty, ktoré moderátori a redaktori zažili. Zdroj: Martin Palkovič