Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Zuzana Smatanová a skupina Highland v novej piesni Nech pochopíš spievajú o Dôležitosti psích adopcií

Napísal na 12. marca 2024

Skupina Highland a speváčka Zuzana Smatanová sa v novej piesni dotkli problematiky psích adopcií. Nech pochopíš je hymnou pokračovania k filmu o statočnom psovi Gumpovi.

Pieseň Nech pochopíš uzrela svetla sveta hneď na začiatku marca spoločne aj so svojím videoklipom a slúži ako ústredná skladba pre pokračovanie úspešného filmu o psovi Gumpovi – Gump: Sme dvojka. Pieseň rovnako ako film poukazuje na život zvierat v útulku a dôležitosť ich adopcií.

Nekupuj, adoptuj

Samotný nápad na skladbu vznikol asi pred tromi rokmi, keď sa v kinách premietal prvý film o psovi Gumpovi. Stojí za ním Eduard Rovenský, frontman kapely Highland a producent filmu Filip Rožek. „Bavili sme sa, že by bolo pekné urobiť pesničku, zameranú viac na adopciu psíkov,” prezradil jeden z tvorcov.

zuzana smatanová
Zuzana Smatanová je milovníčkou psou a rada sa zhostila ponuky na duet. Zdroj: Tlačová správa

Myšlienku nakoniec pretavili do duetu a prizvali doň aj slovenskú speváčku Zuzanu Smatanovú. Tá ani na moment nezaváhala, keďže je sama milovníčkou zvierat a vlastní psíka menom Guru, ktorý si zahral aj vo videoklipe k piesni. „Verím, že pesnička aj klip pomôžu myšlienke adoptovania psíkov z útulkov a dostane sa čo najďalej medzi ľudí,” vyjadrila sa speváčka.

Psie celebrity

V klipe k piesni si okrem psa Zuzany Smatanovej zahrali aj iní miláčikovia známych osobností. Objavil sa tam Andrej Bičan so svojím Jimmym, oriešok Rafi s herečkou Zuzanou Vačkovou, či buldog Amy s raperom Majselfom. Okrem nich sa v klipe ukázal aj pes, ktorý len čaká na svojho majiteľa v útulku. Tento kríženec teriéra Jacka Russela menom Maxík zapózoval v spoločnosti moderátorky Adely Vinczeovej.

Videoklip k Nech pochopíš je pomyselne rozdelený na tri časti. Prvá sa odohráva v štúdiu v Považskej Teplej, kde vidíme Zuzanu Smatanovú a Eduarda Rovenského ako spievajú. Druhá časť ukazuje psíkov s ich majiteľmi v ich prirodzenom prostredí. Nakoniec sú do klipu zapojené aj zábery z filmu o Gumpovi.

gUMPOVO POKRAČOVANIE

Nové pokračovanie o psíkovi Gumpovi sa v kinách objaví už 28. marca, aj keď pôvodne nemal ani vzniknúť. Producent a scénarista Filip Rožek povedal, že po prvom filme s názvom Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť nemal viac čo k príbehu ponúknuť. No po rozhovore s režisérom sa jeho názor zmenil.

„Jednu noc som skoro nespal a snažil som sa vysnívať si ten príbeh znova,” povedal pre Totalfilm.cz Rožek. Začal pracovať na knihe, ktorá sa v kníhkupectvách objaví 12. marca a podľa nej sa odvíjal aj scénar.

Ak ste si zamilovali prvý film o nebojácnom psovi Gumpovi, pokračovanie vás prekvapí optimistickejším naladením deja. Zatiaľ, čo sa prvý diel snažil viac priblížiť problém množiarní v spoločnosti, ten druhý sa zameriava na lásku medzi psom a človekom.

V snímke sa už okrem známych tvárí Richarda Krejča a Bolka Polívky objaví aj Vica Kerekes, Karel Roden, či Pepa Vojtek. Nesmieme zabudnúť ani na psa Gumpa, ktorému pribudne spoločníčka Jenny, ako jeho psia sestra Kytička.

Zdroj: Tlačová správa