Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Župnú Nadáciu DAR je možné podporiť aj dvomi percentami z daní

Napísal na 15. februára 2022

TRNAVA. Nadácia DAR Trnavského samosprávneho kraja poskytuje adresnú finančnú pomoc ľuďom v núdzi. Od roku 2004 pomohla viac ako 440 rodinám v ťažkej životnej situácii, pričom rozdelila takmer 200-tisíc eur. Príjmy nadácie tvoria aj 2 % z daní z príjmov. Tento rok ich je možné poukázať do 30. apríla 2022.

Logo nadácie

„Nadácia Dar v minulom roku hospodárila s rozpočtom vo výške 9.400 eur. Z toho viac ako 3.600 eur získala prostredníctvom 2 % z daní z príjmov. Celkovú čiastku sme rozdelili medzi ľudí, ktorí potrebovali pomoc v oblasti liečby a rehabilitácie, či s podporou športovej činnosti. Želám si, aby sa aj tento rok našlo dosť dobrých ľudí, vďaka príspevku ktorých pomôžeme rodinám bez potrebného životného šťastia,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

V minulých rokoch Nadácia DAR prispela aj na pokrytie výdavkov spojených s rehabilitáciou pani Jany Babincovej, ktorá ostala po dopravnej nehode v roku 2012 dva roky v kóme. Vďaka tomu a za veľkej podpory rodiny sa jej znovu podarilo postaviť na vlastné nohy. Pani Janka následne vydala aj knihu „Deň nula“, v ktorej opisuje svoje spomienky.

Ako doplnila správkyňa župnej nadácie Ivana Ondrušková: „pomohli sme aj rodine pani Krivošíkovej, ktorá sa spolu s manželom stará o dvoch synov s diagnózou autizmus. Nadácia DAR prispela na nákup pomôcok do špeciálnej terapeutickej miestnosti a sprostredkovala aj pomoc od občianskeho združenia Samária, ktorého činnosť župa finančne podporuj.“

TTSK: charitatívny bazár

Trnavská župa na konci minulého roka zorganizovala predvianočný charitatívny bazár, na ktorom boli vystavené ručne vyrobené výrobky klientov sociálnych zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti župy. Kúpou predmetov sa pre Nadáciu DAR vyzbieralo až 800 eur. Súčasná pandemická situácia však stále neumožňuje uskutočňovať iné plánované charitatívne a benefičné aktivity, medzi ktoré patrí napríklad aj župný ples, čo sa negatívne prejavuje na príjmoch nadácie.

Príjmy nadácie tvoria aj dve percentá z daní fyzických a právnických osôb. V tomto roku ich záujemcovia môžu poukázať do 30. apríla. Predpísané tlačivo spolu s ďalšími dokumentami nadácie nájdete na webovej stránke https://www.trnava-vuc.sk/14822-sk/ako-nas-podporit/. Verejnosť i podnikateľské subjekty môžu zároveň finančné prostriedky darovať jednorazovo alebo pravidelne na účet SK23 5600 0000 0010 4998 5001.

Zdroj: TS


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár