Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 75

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 76
Župa vytvorí osem infobodiek v jednotlivých okresoch » Rádio AETTER
Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Župa vytvorí osem infobodiek v jednotlivých okresoch

Napísal na 14. novembra 2022

TTSK. Krajská inovačná rozvojová agentúra (KIRA) uzatvorila v utorok 8. novembra 2022 memorandum o spolupráci s ôsmimi občianskymi združeniami. Jeho cieľom je podpora rozvoja občianskej spoločnosti prostredníctvom informačných a kontaktných bodov priamo v území.

„Aktívnym ľuďom a organizáciám vytvárame priestor a stabilné zázemie pre realizáciu projektov v prospech rozvoja kraja. V tejto súvislosti poskytujeme široké spektrum dotácií a nedávno sme zorganizovali prvú výročnú konferenciu. V nastavenom trende pokračujeme a začíname ďalšiu užitočnú spoluprácu. So zástupcami občianskych združení vytvoríme osem Infobodiek. Budeme v nich poskytovať informácie a rady, ako sa aktívne zapojiť do života v kraji, ako založiť občianske združenie alebo ako pripraviť kvalitnú projektovú žiadosť,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že sa budú nachádzať vo všetkých siedmich okresných mestách a v Seredi. Ich kontaktné informácie budú zverejnené čoskoro.

Podpis memoranda. Zdroj: tlačová správa.

Úloha informačných bodov

Infobodka je konceptom kontaktného centra pre občianske združenia a iniciatívy pôsobiace v oblasti občianskej spoločnosti v jednotlivých okresoch Trnavského kraja. Prostredníctvom projektu sa iné občianske združenia či záujemcovia o neziskový a komunitný sektor z daného okresu môžu informovať o možnostiach ako založiť vlastnú organizáciu, napísať projekt alebo ako požiadať o grant. Môžu tak získať pomoc od etablovaných a skúsených aktérov dlhodobo pôsobiacich v neziskovom sektore.

Podpis memoranda. Zdroj: tlačová správa.

„Okrem iného, KIRA sa podieľa aj na rozvoji občianskej spoločnosti. Pokračujeme v úsilí o zefektívnenie komunikácie župy a neziskového sektora. Zameriavame sa na prehĺbenie vzájomného pochopenia problémov a potrieb, ako aj na sieťovanie neziskových organizácií a občianskych združení naprieč celým Trnavským krajom. V Infobodkách bude tiež priestor na prepájanie aktívnych ľudí a sprostredkovávanie dobrovoľníckych príležitostí, uviedol zástupca riaditeľa KIRA Marek Krnáč.

Cieľom projektu je naštartovanie spolupráce neziskových a občianskych združení. Náplňou práce Infobodiek bude, okrem poskytovania informácií či pomoci pri založení vlastnej organizácie, organizácia výročného stretnutia neziskových organizácií a občianskych združení z daného okresu, zdieľanie príkladov dobrej praxe, komunikácia s Úradom TTSK a ďalšie aktivity na zlepšenie postavenia tretieho sektora v Trnavskom kraji,“ uviedla Miroslava Sabová Dudášová z KC PRIESTOR v Seredi, ktoré bude zastrešovať jednu z Infobodiek. Ďalšími participujúcimi organizáciami sú Reuse Centrum Baterkáreň Trnava, OZ Hanza Galanta, Senica 2.0, ETC Skalica, OZ Komunita Dunajská Streda, OZ Myška Piešťany a OZ Čas pre rodinu Hlohovec.

Podpis memoranda – Marek Krnáč a Miroslava Sabová Dudášová. Zdroj: tlačová správa.

Zdroj: Tlačová správa


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár