Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Župa sa opäť zapojila do kampane Vlajka pre Tibet

Napísal na 10. marca 2022

TTSK. Trnavský samosprávny kraj sa opäť zapojil do medzinárodnej kampane Vlajka pre Tibet, ktorá upozorňuje na dlhodobé porušovanie ľudských práv v Tibete. Ako symbol podpory obyvateľov Tibetu, vyvesila trnavská župa na budove svojho úradu tibetskú vlajku. Štvrtok 10. marec 2022 je 63. výročím tibetského národného povstania proti čínskej okupácii.

„Situácia v Tibete sa za posledné roky nezmenila k lepšiemu. Ľudské, politické, náboženské, jazykové i kultúrne práva tamojších obyvateľov sú naďalej pošliapavané čínskym režimom. Aj v kontexte ruskej agresie na Ukrajine možno konštatovať, že Čína nevyužíva naplno svoje postavenie globálnej veľmoci na zmiernenie utrpenia bežných ľudí. Vyvesením tibetskej vlajky, ktorá zobrazuje slnko ako radosť zo slobody, symbolicky vyjadrujeme podporu a solidaritu s obyvateľmi Tibetu,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Kampaň Vlajka pre Tibet sa na Slovensku koná už po dvanástykrát a organizuje ho Tibetská asociácia, ktorá vznikla v polovici deväťdesiatych rokov v západnej Európe. Jej cieľom je poukázať na dlhodobé porušovanie ľudských práv v Tibete a nepriaznivé životné podmienky tamojšej pôvodnej populácie. Odhaduje sa, že v čínskych väzniciach je momentálne viac ako 500 tibetských politických väzňov.

Zdroj: TS


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár