Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Župa pokračuje v rozvoji športovísk, požiadala o ďalšiu dotáciu z Fondu na podporu športu

Napísal na 17. februára 2022

DUNAJSKÁ STREDA. Trnavský samosprávny kraj sa uchádza o dotáciu z Fondu na podporu športu na spolufinancovanie výstavby telocvične pri Gymnáziu Ladislava Dúbravu v Dunajskej Strede. Župa požiadala o príspevok vo výške 520-tisíc eur na projekt s celkovým rozpočtom 869-tisíc eur. Zámer schválilo krajské zastupiteľstvo na svojom decembrovom zasadnutí. Poslanci navyše súhlasili s vyčlenením 600-tisíc eur na rozvoj nedostatkovej športovej infraštruktúry na území župy.

TTSK: Začiatok stavebných prác

Z Fondu na podporu športu sa uchádzame o ďalšie prostriedky, ktoré nám pomôžu s realizáciou župného plánu na modernizáciu športovej infraštruktúry v celkovej výške 7 miliónov eur. Prípravné práce sa v Dunajskej Strede začali ešte v decembri minulého roka. Pri Gymnáziu Ladislava Dúbravu už staviame naplno,“ ozrejmil trnavský župan Jozef Viskupič.

Nad rámec uvedeného balíka rozhodli krajskí poslanci o poskytnutí ďalších 600-tisíc eur na spolufinancovanie projektov Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a Mesta Dunajská Streda, ktoré tiež požiadali o dotáciu z Fondu na podporu športu.

Podľa slov župana Viskupiča „chceme na základe dobrých vzťahov pomôcť s dlho očakávanou rekonštrukciou plavárne na Materiálovotechnologickej fakulte v Trnave, ktorú využívajú aj študenti nášho športového gymnázia a široká plavecká verejnosť. V Dunajskej Strede zas podporíme prekrytie mestskej ľadovej plochy. V oboch prípadoch ide o veľmi žiadané typy športovísk, no je ich veľmi málo. Želám si, aby naše investície motivovali obyvateľov Trnavského kraja k zdravému životnému štýlu.“

Trnavská župa v minulom roku začala s realizáciou rozsiahleho plánu na rozvoj športovej infraštruktúry, ktorá sa nachádza pri stredných školách vo všetkých siedmich okresoch. Na výstavbu a modernizáciu 13 telocviční a vonkajších športovísk kraj vyčlenil viac ako 7 miliónov eur.

Zdroj: TS


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár