Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Zjednotená krajina: Nový podcast prezidentky Zuzany Čaputovej

Napísal na 23. decembra 2020

Prezidentka spúšťa vlastný podcast s názvom Zjednotená krajina. Raz mesačne zreflektuje aktuálne dianie a bude hľadať to, čo nás zjednocuje.

Zuzana Čaputová sa v rozhovoroch so svojimi kolegami a inými osobnosťami bude rozprávať o tom, čo našu spoločnosť spája a čo ju, naopak, rozdeľuje. Epizódy budú vychádzať raz mesačne. Podcast máte možnosť počúvať na oficálnej webovej stránke prezidentky alebo na všetkých podcastových aplikáciách, ako je Spotify, Apple PodcastGoogle Podcast.

Zjednotená krajina má už prvú časť

Prvá epizóda podcastu je vonku. Zuzana Čaputová v nej neformálne debatuje s jedným zo svojich najbližších spolupracovníkov a poradcov – Martinom Burgrom. Rozprávajú sa napríklad o koronakríze, aktuálnej atmosfére v spoločnosti, audiencii u pápeža Františka či o Vianociach a rodine. Prezidentka spomenula aj tri pozitívne momenty z roku 2020, v ktorých jej najviac chýbal kontakt s bežnými ľuďmi.

„O podcaste sme v Prezidentskom paláci uvažovali dlhšie. Myšlienka istý čas zrela. Napokon vznikol podcast Zjednotená krajina. Považujem ho za zaujímavú možnosť dopovedať niektoré postoje a vysvetliť moje kroky, na čo bežne nie je priestor. Zároveň sa v ňom budeme snažiť reagovať aj na množstvo podnetov od občanov, ktoré adresujú na prezidentskú kanceláriu alebo sa objavujú na sociálnych sieťach,“ uviedla prezidentka v prvej epizóde.

Podcast bude vychádzať raz mesačne. Zdroj: prezident.sk

Názov podcastu Zjednotená krajina vznikol po dlhšej diskusii a má byť symbolický. Je to niečo ako ašpirácia k cieľu, ktorý môže byť prospešný.

„Vnímam fragmentáciu našej spoločnosti, deliace línie rôzneho druhu a rôznymi smermi. Som však presvedčená, že ak sa máme ako krajina posunúť dopredu, ak máme zvládnuť všetky výzvy, ktoré pred nami stoja a úspešne realizovať potrebné zmeny, tak musíme spolupracovať. Usilovať sa o zjednotenie krajiny v zmysle spolupráce a dialógu je niečo, čo považujem za potrebné a nesmierne dôležité,“ dodala Zuzana Čaputová.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár