Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 75

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 76
Zdravé recepty pre študentov: Toto je top 7 instagramových profilov
Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Top 7 instagramových food profilov. Študentská peňaženka pri nich nezaplače

Napísal na 1. apríla 2024

Pripravili sme si pre vás, niekoľko instagramových profilov, ktoré vás môžu inšpirovať v kuchyni. Nájdete na nich zdravé recepty vhodné aj pre študentský životný štýl.

Každý sa chce stravovať najlepšie ako vie, no niekedy človek zabúda, že zdravé jedlá nie sú len zeleninové šaláty. Mnohým pritom často chýba len inšpirácia, a preto svoju snahu žiť o trochu zdravšie zahadzujú rýchlymi a jednoduchými potravinami či polotovarmi. Niekedy sa stretávame aj s časovým či finančným problémom, kedy skrátka pracujúci ľudia nemajú čas alebo peniaze kvalitne si variť.

V tomto článku vám preto chceme ukázať niekoľko profilov na sociálnych sieťach, ktoré denne pridávajú zdravé recepty plné kvalitných živín. Všetky tieto profily sú výbornou inšpiráciou pre študentky a študentov, ale aj pre zamestnaných ľudí, ktorí nemajú popri práci čas na dlhé vyváranie.

Andy Štěch

Andy je mladá influencerka a nutričná koučka, ktorá na svoj Instagram andy.stech pridáva motivačné videá, ale aj jednoduché a chutné recepty. Snaží sa svojim fanúšikom predávať pozitívny prístup k jedlu a pohľad na samého seba. Pridáva svoje vlastné recepty, no nájdete u nej aj tie, ktoré sú inšpirované inými platformami. Rada ich skúša a aj hodnotí.

zdravé recepty pre študentov
Influencerka a nutrition couch Andy Štěch. Zdroj: Instagram/andy.stech

Fit recepty

Instagramový profil s názvom fitrecepty vedie mladá výživová poradkyňa Lucia Wagnerová, ktorá sa venuje príprave zdravých jedál. Snaží sa pridávať ľahké recepty, ktoré majú ľuďom uľahčiť zdravé varenie. Mnohé z nich nájdete aj na jej oficiálnej stránke, ale aj v jej kuchárskych knihách. K receptom často uvádza aj makrá a rady či už k stravovaniu, ale aj vareniu. Na jej profile nájdete krátke videa, v ktorých svoje recepty predstavuje.

zdravé recepty pre študentov
Lucia Wagnerová s jej knihami. Zdroj: Instagram/fitrecepty

Lilchef_Lenka

Instagramový profil lilchef_lenka vedie mladá mamina Lenka, ktorá pridáva jednoduché recepty na každý deň. Zameriava sa na jedlá, ktoré je možné pripraviť rýchlo a len z pár ingrediencií. Inšpirovať sa môžete či už ide o raňajky, obedy či večere, ale aj rýchle snacky či zdravé koláčiky na sviatky.

zdravé recepty pre študentov
Instagramový profil lilcgef_lenka. Zdroj: Instagram/lilchef_lenka

Zdrave_s_vercou

Na našom zozname sa ocitol aj český profil, ktorý svojim fanúšikom pravidelne ponúka zdravé recepty. Blogerka Verča na svojom instagrame zdrave_s_vercou pridáva mnoho rýchlych receptov. Predovšetkým sa zameriava na výživné sladké jedlá, ktoré sú príťažlivé nielen chuťovo, ale aj pre oko.

zdravé recepty
Zdravé snacky od Veroniky. Zdroj: Instagram/zdrave_s_vercou

fit_recepty_cz

Na instagrame nájdete aj český profil fit_recepty_cz, ktorý zdieľa recepty práve od svojich sledujúcich. Je pomerne všestranný – ponúka jedlá rôznych druhov, ktoré zdieľajú ľudia práve prostredníctvom tohto profilu. Tieto rýchle snacky či recepty z pár ingrediencií dostupných v každej kuchyni sú ideálne pre každého milovníka jedla.

zdravé recepty
Ukážka pokrmov z profilu fit_recety_cz. Zdroj: Instagram/fit_recepty_cz

Restartujem

Ak chcete variť ľahko, jednoducho, rýchlo a zdravo, pozrieť si môžete aj instagramový profil restartujem. Tento účet ponúka okrem receptov aj informácie o fungovaní tela a rady k zdravému stravovaniu. Ďalšie tipy, recepty, ako aj hotové jedálničky od nutričných expertiek, ktoré stoja za týmto profilom, nájdete aj v ich kuchárskych knihách.

zdravé recepty
Inšpirácia z profilu. Zdroj: Instagram/restartujem

Viktorie_hrazdilkova

Posledný profil, ktorý sme si pre vás pripravili, spravuje fitness trénerka viktorie_hrazdilkova. Ponúka recepty na zdravé a hodnotné jedlá a tiež ukážky na to, ako sa stravovať počas dňa. Recepty sú výživné a vyvážené. Nájdete u nej aj množstvo zdravších variant rôznych obľúbených pokrmov.

zdravé recepty
Viki Hrazdílková Lipovčanová so svojimi receptami. Zdroj: Instagram/viktorie_hrazdilkova