Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Zaži svoje životné dobrodružstvo s Neilom Armstrongom

Napísal na 8. októbra 2018

 

 

 

Pred päťdesiatimi rokmi svet prežil najväčšie dobrodružstvo v dejinách ľudstva. Dnes o ňom vznikol film Prvý človek. Už 11. októbra netrpezlivo očakávame príbeh Neila Armstronga a jeho cesty na mesiac. 


Dramatický príbeh o vzrušujúcej ceste na mesiac si zobral na starosť oscarový režisér Damien Chazelle. Postavu slávneho Neila, ktorý ako prvý človek vstúpil na mesiac, si zahral Ryana Goslinga. Film je natočený vďaka knižnej predlohe Jamesa R. Hansena První muž: Život Neila A. Armstronga. Hansen čakal na rozhovor a povolenie Neila o napísaní biografie dva roky. Avšak dočkal sa, aj keď získať Neilovu dôveru bolo pre neho náročne.

Je to malý krok pre človeka, obrovský skok pre ľudstvo.

Režisér filmu je nadšený z toho, že má možnosť predstaviť svetu jednu z najslávnejších osôb na svete. Zoberte si ten paradox – je to jeden z najslávnejších ľudí v histórii a vieme o ňom tak málo,“ hovorí režisér Chazelle, ktorý sa túto historickou „krivdu“ rozhodol napraviť.

„To, čo vieme o Neilovi je taký jednorozmerný ikonický symbol…ale on bol žijúci, dýchajúci, trojrozmerný človek.” – Jamese R. Hansen.

 

                                                                                       Hlavnú postavu si zahral talentovaný herec Ryan Gosling. Zdroj: cinemart.sk

 

Päťdesiate roky priniesli pol miliardy ľudí pre televízor, kde sledovali pristátie posádky Apolla 11 na mesiaci. Chvíľu potom Armstong vyslovil svetoznámu vetu  „Je to malý krok pre človeka, obrovský skok pre ľudstvo.“

Celý príbeh Prvého človeka sa začína odohrávať v roku 1962. Všetko sa začalo vtedy, keď Neil tvoril súčasť tímu NASA. Pracoval tam ako pilot. V tomto období sa musel vyrovnať so smrťou jeho dvojročnej dcéry, ktorá trpela nevyliečiteľnou chorobou. Neil bol ideálnym kandidátom pre NASA, keďže táto práca bola v každodennom styku so smrťou. Armstrong patril k osobám, ktoré nepodstupovali riziko s dobrovoľným a frajerským nadhľadom, avšak nepanikáril ani v situáciach, keď mu išlo o život. Medzi jeho najzaujímavejšie charakteristické črty patrilo udržiavanie pokoja či v duši, či v akýchkoľvek situáciach.

 

 

Zdroje: cinemart.sk