Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

10 zaujímavých stránok, ktoré si zamilujete a zaženiete s nimi nudu

Napísal na 8. júna 2021

Jazda v aute po veľkých metropolách počas pandémie, hľadanie neviditeľnej kravičky alebo kvíz pod záštitou OSN, vďaka ktorému poputuje jedlo deťom, ktoré trápi hlad.

1. Drive & Listen

Cestovanie autom môže byť niekedy nudné, ale asi sa zhodneme na tom, že vidieť krajinu cez čelné sklo počas počúvania skvelých pesničiek, je absolútne úžasné. Vďaka Drive & Listen môžete ísť autom po Londýne, Soule alebo Paríži a súčasne počúvať, ako znie rádio v danej krajine. Síce to úplne nenahradí to, čo by sme videli na vlastné oči, ale môžeme si aspoň na chvíľu predstaviť, že sme na výlete v obľúbenom meste.

Takto napríklad vyzerajú ulice Londýna z auta. Môžete si vybrať hudbu z troch rôznych rádií a aj rýchlosť jazdy. Zdroj: driveandlisten.herokuapp.com

2. Eternal Jukebox

Už sa vám to isto stalo mnohokrát. Počúvate obľúbenú pesničku a želáte si, aby nikdy neskončila. V tom prípade si isto zamilujete Eternal Jukebox, vďaka ktorému pieseň nikdy neskončí. Pomocou Spotify si vyberiete pesničku a Jukebox ju bude pomocou prídavných zvukových efektov predlžovať, pridávať do nej ďalšie rytmy a efekty, čím sa vytvorí nekonečný mix vašej obľúbenej skladby. Znie to naozaj výborne.

Stránka vám podľa vybranej pesničky vygeneruje takýto graf, ktorý ukazuje, koľko nových efektov sa do nej pridalo. Zdroj: eternalbox.dev

3. Wayback Machine

Zrušili už niekedy vašu obľúbenú stránku a vy ste sa už nemali kde zabávať? Hrozné, však? Existuje však spôsob, ako na chvíľu stránku znova oživiť. Wayback Machine vám umožní vyhľadať si webovú stránku a pripomenúť si, aké super bolo, keď ste ju mohli používať. Taktiež si viete nájsť, ako kedysi vyzerali stránky, ktoré majú dnes iný vzhľad.

zaujímavé stránky
Na obrázku môžete vidieť stránku Polyvore, ktorá bola zrušená v roku 2018. Vďaka Wayback Machine si môžeme pozrieť, ako kedysi stránka vyzerala. Zdroj: web.archive.org

4. A Soft Murmur

Mnoho z nás považuje zvuky prírody za upokojujúce a práve preto sa vám bude A Soft Murmur páčiť. Na stránke nájdete sériu ambientných zvukov, ako napríklad praskanie ohňa, zvuk vĺn alebo čvirikanie vtáčikov. Zvuky sa dajú kombinovať a môžete si ich púšťať aj viac naraz v rôznych intenzitách. Navyše vďaka časovaču sa zvuky zastavia, kedy budete chcieť.

Zvuky sa dajú nastaviť v rôznych hlasitostiach a dajú sa medzi sebou kombinovať. Zdroj: asoftmurmur.com

5. Find the Invisible Cow

Tento web patrí medzi zaujímavé stránky, na ktorých sa dobre zasmejete. Hľadáte totiž kravičku, ktorá je neviditeľná. Jedinou pomôckou je hlas, ktorý podľa toho, ako blízko ste k cieľu, hlasno kričí. Za každé jedno nájdenie kravičky zbierate body a odhaľujete ďalšie zvieratká a ak budete hrať dostatočne dlho, možno sa dozviete, ako robí líška.

zaujímavé stránky
Pomocou kurzoru chodíte po stránke a hlas vám naznačuje, ako blízko ste k nájdeniu zvieratka. Zdroj: findtheinvisiblecow.com

6. The Useless Web

Názov možno naznačuje niečo zbytočné, nepotrebné, ale budete prekvapení, koľko skvelých vecí tento web ponúka. Ide totiž o viaceré zaujímavé stránky v jednej, ktorá vás jedným klikom presmeruje na ďalšiu a ďalšiu. Takto sa preklikáte cez desiatky vtipných stránok, z ktorých sú niektoré naozaj zbytočné, ale zabavia vás na dlhý čas. Môžete napríklad lakovať nechty, uctievať mopslíka alebo odbaľovať rolky toaletného papiera.

Pomocou tlačidla Please sa dostanete na mnoho super stránok, ktoré vás rozhodne pobavia. Zdroj: theuselessweb.com

7. I Miss My Cafe

Ak ste pred pandémiou radi sedávali v kaviarni a učili sa tam, či len oddychovali s kamošmi a chýba vám to, I Miss My Cafe je presne pre vás. Táto stránka vám ponúka zvuky kaviarne u vás doma. Môžete si prispôsobiť, ako hlasno budete počuť zvuky kávovaru, rozhovory zákazníkov, dážď a iné. Pripravte si už len kávu a budete sa cítiť ako v ozajstnej kaviarni.

zaujímavé stránky
Stránka okrem zvukov kaviarne ponúka aj predpripravený playlist piesní, ktoré sa hodia do kaviarne. Zdroj: imissmycafe.com

8. Window Swap

Zdá sa vám výhľad z vášho okna už opozeraný a radi by ste videli niečo nové? Stránka Window Swap ponúka výhľad z okien po celom svete, takže si môžete pozrieť, ako vyzerá výhľad z okna na Novom Zélande, v New Yorku a podobne. Môžete sa však ocitnúť aj na jachte a kto by už len nechcel mať výhľad na more?

Takýto výhľad má napríklad Khatia v Gruzínsku. Krásny, však? Zdroj: window-swap

9. City Walks

Ak sa radšej prechádzate, isto sa vám zapáči stránka City Walks. Funguje na podobnom princípe ako Drive & Listen, akurát sa dívate na mesto počas toho, ako sa „prechádzate“. Ponuka miest, cez ktoré sa môžete virtuálne prechádzať, je obrovská, dá sa dokonca chodiť po nočnom meste a viete si nastaviť, či sa chcete cez vybrané mesto pohybovať počas pandémie, alebo mimo nej.

Pozeráte sa na nočné Miami, vďaka stránke City Walks. Zdroj: citywalks.live

10. Freerice

Chcete si zlepšiť jazykové schopnosti a zároveň pomôcť dobrej veci? Vyskúšajte Freerice. Hráte kvíz, odpovedáte na otázky a za každú správnu odpoveď poputuje desať zrniek ryže deťom, ktoré trpia hladom. Všetko sa deje pod záštitou OSN, ktorá chce takýmto spôsobom povzbudiť verejnosť, aby pomáhali, keď treba a zároveň sa niečo nové naučili. Pekná myšlienka sa spojila s užitočnou funkciou a vznikla stránka Freerice.

zaujímavé stránky
Zlepšíte si slovnú zásobu a pomôžete deťom v núdzi. Dve muchy jednou ranou. Zdroj: freerice.com


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár